Jesteś tutaj
Home > Branża budowlana > Co można przewozić w windach towarowo-osobowych?

Co można przewozić w windach towarowo-osobowych?

Wiele zakładów pracy boryka się z problemem transportowania ciężkich towarów w obrębie budynku. Jeśli transport ten musi odbywać się pomiędzy kondygnacjami, konieczne jest posiadanie odpowiedniej windy. Musi ona być przystosowana do przyjęcia zarówno wielkogabarytowych przedmiotów jak i ludzi. Urządzenia te stanowią wariant pośredni między dźwigami osobowymi, a dźwigami służącymi do transportu samych towarów. Windy towarowo-osobowe, bo tak brzmi ich nazwa, mogą unieść od 900 do 12500 kg. Ich eksploatację regulują przepisy prawa.

Od palet po samochody

Tego rodzaju windy są wykorzystywane w wielopoziomowych magazynach. Przemieszcza się nimi palety na wózkach widłowych, wraz z osobami je prowadzącymi. Mogą służyć także do przestawiania ładunków jadących na wózkach ręcznych, także z personelem obsługującym. Windy tego typu instalowane są też w halach produkcyjnych, gdzie ułatwiają transport wszelkich materiałów i towarów.

Kolejnym miejscem, gdzie znajdują zastosowanie są szpitale i inne duże placówki opieki medycznej. Są to najczęściej obiekty o wielu kondygnacjach, w których korzystanie z dźwigów jest na porządku dziennym. Często odbywa się tam transport pacjentów wraz z ruchomymi łóżkami czy potrzebne jest przeniesienie sprzętu. Również właściciele salonów samochodowych muszą liczyć się z koniecznością instalacji odpowiedniej windy. Warunki nieruchomości, którą dysponują, chęć lepszego wyeksponowania sprzedawanych aut wymagają czasami umieszczenia pojazdu na wyższej kondygnacji.

Dodaj komentarz

5 − 4 =

Top