Polecamy

Co przyda się do domowego treningu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Trening w domowych warunkach wcale nie jest gorszy od tego na siłowni. Nie wszyscy mamy przecież czas, aby regularnie, kilka razy w tygodniu pojawić się na specjalnej sali treningowej. Zatrzymują nas obowiązki zarówno zawodowe, jak i domowe. Ale nawet osoby bardzo zabiegane, w tym także świeżo upieczeni rodzice, nie muszą rezygnować z fizycznej aktywności. Nie muszą, a wręcz nie powinni.

Wszelkie ćwiczenia, o ile są wykonywane prawidłowo, mają przecież dobroczynny wpływ nie tylko na kondycję fizyczną, lecz także na zdrowie ogólne. Dlatego też trening regularnie wykonywany w domu jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego, kto nie ma czasu lub ochoty na wizyty na siłowni.

Aby jednak niechcący nie zrobić sobie krzywdy, przed rozpoczęciem domowych treningów należy skompletować odpowiednie wyposażenie oraz strój do ćwiczeń. Poniżej podpowiadamy, w które przedmioty powinniśmy zaopatrzyć się w pierwszej kolejności.

Bezpieczeństwo stóp

Wbrew obiegowej opinii, jakoby ćwiczenie na bosaka lub w samych skarpetkach było w pełni bezpieczne, wykonując domowy trening, trzeba mieć na sobie odpowiednie buty. Dzięki nim unikniemy bolesnych kontuzji. Muszą to być oczywiście buty o sportowym przeznaczeniu, jak na przykład Nike Air Span. Zapewnią one zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo naszym stopom.

Pomogą również w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Dzięki temu po wysiłku fizycznym nie będzie nam doskwierał ból inny niż ten, związany z powstawaniem zakwasów. I tym możemy jednak zapobiegać, bezpośrednio po treningu biorąc gorącą kąpiel lub prysznic.

Odpowiednie podłoże

Skoro mamy już na sobie któryś ze sportowych modeli butów dobrej jakości, jak popularne Nike Blazer czy inne obuwie jednego z czołowych producentów, czas zadbać o podłoże. Żadnych ćwiczeń nie należy wykonywać bezpośrednio na podłodze. Jest ona zbyt twarda i za mało stabilna, podczas takich treningów nogi mogą mimowolnie zacząć się rozjeżdżać. Dużo lepszym, a przede wszystkim bezpieczniejszym, rozwiązaniem będzie profesjonalna mata treningowa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nadzór maszyny – czy jest konieczny?
Nadzór maszyny – czy jest konieczny?
Wysokiej jakości stanowiska zrobotyzowane nie wymagają realizowania częstego nadzoru. W przypadku zaawansowanych technologicznie maszyn i urządzeń ich nadzór może być […]
System zabezpieczeń – w jaki warto zainwestować?
System zabezpieczeń – w jaki warto zainwestować?
Bezpieczeństwo to ważna sprawa dla każdego właściciela domu. Ale jaki system bezpieczeństwa wybrać? Odpowiedź zależy od tego, do czego będzie […]
Refundacja na leki
Refundacja na leki
Wszyscy, którzy mają w rodzinie starsze osoby bardzo dobrze zdają sobie sprawę z tego, jak wysokie są ceny leków. Są […]
Ostatnie wpisy