Jesteś tutaj
Home > Rynek i biznes > Dobry sprzęt IT – komu się przyda?

Dobry sprzęt IT – komu się przyda?

Wśród wielu zawodów, gdzie potrzebne są wydajne komputery z dużą mocą obliczeniową bez wątpienia najważniejsze jest to w sektorze IT. Tam programiści oraz graficy codziennie zmagają się z wieloma trudnymi zadaniami, które wymagają posiadania naprawdę dobrego sprzętu do pracy. Jaki więc powinien być komputer dla grafika, by spełnił jego oczekiwania?

Moc obliczeniowa to podstawa

Grafik komputerowy to wbrew pozorom praca trudna i skomplikowana. Graficy wykonują przecież nie tylko proste obrazy, czy animacje, ale również bardzo skomplikowane projekty dla dużych firm. W tym celu muszą robić to perfekcyjnie i szybko – do prawidłowej szybkości działania oraz zapisywania plików potrzebne są mocne komputery. Kluczowe są procesor i pamięć RAM. Komputer, którym posługuje się grafik powinien mieć jej co najmniej 8GB, by zapewnić odpowiednią moc.

Podobnie rzecz ma się w przypadku procesora, gdzie osiem rdzeni to już dzisiaj standard, ale najlepiej, by pecet posiadał ich dwanaście, lub czternaście. Konieczny będzie też pojemny dysk SSD, który umożliwi nie tylko swobodne przechowywanie wielu plików, ale także zapewni niezbędną szybkość działania komputera.

Ostatnią, ale równie ważną jak poprzednie rzeczą, na którą musi zwrócić uwagę grafik, będzie monitor. To on pokazuje, co mamy na ekranie, dlatego dobrze, by robił to w sposób idealny. Na monitorze nie powinno się oszczędzać, szczególnie jeśli realizuje się profesjonalne projekty 3D. Często takie prace wymagają użycia nie jednego, a dwóch ekranów.

Dodaj komentarz

19 + 19 =

Top