Jesteś tutaj
Home > Trendy i życie > Jak się ubrać na pogrzeb

Jak się ubrać na pogrzeb

Pogrzeb to ceremonia, o której podniosłym charakterze nie trzeba nikogo przekonywać. Każdy z nas w pewnym okresie życia bierze udział ostatnim pożegnaniu bliskiego członka rodziny lub przyjaciela. Podczas pogrzebu ważny jest ubiór, jaki będziemy mieć na sobie, by w ten sposób oddać zmarłemu szacunek.

Zasady dobierania ubioru na pogrzeb

Kolor czarny jest uznawany jako kolor żałoby i wymóg przybrania odzieży w tym właśnie odzieniu jest tradycją, która obowiązuje zwłaszcza najbliższą rodzinę. Gustowne woalki pogrzebowe i czarne garnitury mają oddać nasz ból oraz cierpienie po stracie bliskiej osoby, oraz oddać należyty jej szacunek i godność. Czerń pozwala na podkreślenie smutnego i podniosłego charakteru uroczystości. Osoby niewchodzące w skład rodziny, ale znajome ze zmarłym nie muszą ubierać czerni. Wystarczy, że odcień ubrania jest wyraźnie ciemny np. w kolorze grafitu.

Jak dobrać ubiór na pogrzeb

Uroczystości pogrzebowe odbywają się przez cały rok, warto pamiętać o zastosowaniu stosownego do danej pory roku ubioru. Warto mieć na uwadze warunki, jakie mogą panować na zewnątrz, jak i w kościele podczas uroczystości i wybrać najlepszy możliwy na ten czas ubiór. Dla kobiet zawsze w modzie są gustowne woalki http://allure.com.pl/slubne, a dla mężczyzn garnitury i koszule. W porze zimowej konieczne należy wybrać płaszcz. Niektóre kościoły też nie są czasami przygotowane na taką uroczystość. W lecie wypada wybrać lekkie i zwiewne ubranie dopasowane do naszej sylwetki.i aktualnej pogody.

 

Dodaj komentarz

16 − 3 =

Top