Jesteś tutaj
Home > Wypoczynek > Jak spędzić weekend w Zakopanem?

Jak spędzić weekend w Zakopanem?

Zakopane od lat bije rekordy popularności wśród polskich turystów, których przyciągają piękne szlaki, podhalańska kultura oraz moc atrakcji dla każdego. Sprawdź, jak zaplanować wymarzony weekend w polskich górach!

Krupówki – najbardziej znany deptak w Polsce

Na głównej ulicy stolicy Tatr można spędzić cały dzień. Dobrą bazą noclegową mogą być apartamenty w górach, z których można szybko dostać się do głównych atrakcji Zakopanego. Zwiedzanie warto zacząć od słynnego Muzeum Tatrzańskiego z imponującą kolekcją eksponatów. Następnie można wybrać się na zakupy – wzdłuż Krupówek nie brakuje sklepów z modną odzieżą, dodatkami oraz pamiątkami. Na wieczór można natomiast zaplanować biesiadę w jednej z góralskich restauracji.

Raj dla fanów górskich wędrówek i szaleństwa na stoku

W programie urlopu w górach nie może zabraknąć miejsca na odrobinę aktywności. Latem Zakopane może być świetną bazą wypadową do wędrówek po tatrzańskich szlakach.Koniecznie należy wybrać się na Giewont i Kasprowy Wierch, a także spędzić kilka chwil przed imponującym Wodospadem Siklawica. Zimą można natomiast wyszaleć się na stokach Gubałówki lub Polany Szymoszkowej. Dzień pełen atrakcji warto zakończyć w jednym z zakopiańskich ośrodków SPA z wodami termalnymi.

Dodaj komentarz

czternaście + dwadzieścia =

Top