Jesteś tutaj
Home > Rynek i biznes > Jak zaprojektować billboard?

Jak zaprojektować billboard?

Reklama wielkoformatowa towarzyszy nam w codziennym życiu od lat. Jest ona świetnym sposobem na zainteresowanie swoją ofertą szerokiego grona odbiorców. Sprawdzi się świetnie, gdy nie chcemy lub nie możemy sobie pozwolić na kosztowne badania marketingowe, segmentację i wyspecjalizowanie kampanie. W prosty sposób możemy ogłosić wszystkim w naszym mieście, że istniejemy i chętnie podejmiemy się realizacji konkretnej usługi. Jak jednak zaprojektować billboard od zera? Jak go wydrukować i jak znaleźć odpowiednie miejsce? 

Proces powstawania billboardów 

Podobnie jak z każdą graficzną formą reklamy, powstawanie billboardu zaczyna się od projektu. Musimy wymyślić, w jaki sposób chcemy się zareklamować i co konkretnie mamy do zakomunikowania (promocja cenowa, jakość usług, lokalizacja, może dane kontaktowe?). Zastanówmy się, co jest wyjątkowego i interesującego w naszej działalności, a czego nie ma konkurencja. Jeśli znajdziemy już takie elementy, możemy spróbować przekształcić je w chwytliwe hasło lub po prostu ciekawie, graficznie, je zaprezentować. W kwestii samego projektu warto zgłosić się do grafika, wymaga on bowiem odpowiedniego przygotowania technicznego w celu dalszego druku wielkoformatowego. Gotowy projekt musi trafić do zajmującej się tego typu usługami drukarni, która przygotuje gotowy billboard. 

Wybór lokalizacji

Znalezienie odpowiedniej lokalizacji może przysporzyć wielu trudności. Jeśli nie mamy doświadczenia w tego typu reklamie, możemy zgłosić się do profesjonalistów. Firmy takie jak https://billboardy360.pl/tablice-reklamowe/zary/ oferują kompleksowe usługi w zakresie reklamy wielkoformatowej. Nie tylko posiadają one mnóstwo lokalizacji, pomogą też w przygotowaniu projektu, zadbają o jego realizację i zajmą się montażem. Skorzystanie z takich usług może zaoszczędzić nam mnóstwo czasu. 

Dodaj komentarz

19 − siedemnaście =

Top