Jesteś tutaj
Home > Technika i motoryzacja > Kilka słów o przeglądzie i konserwacji silnika elektrycznego do łodzi

Kilka słów o przeglądzie i konserwacji silnika elektrycznego do łodzi

Coraz większa liczba posiadaczy łodzi decyduje się na ich napędzanie za pomocą silników elektrycznych. Wzrost popularności tego typu jednostek napędowych nie idzie jednak w parze ze wzrostem świadomości użytkowników co do podstawowego ich serwisu. Jak właściwie konserwować silniki elektryczne do łodzi? Odpowiedzi na to pytanie poszukamy w dalszej części naszego artykułu.

Regularny serwis – klucz do posiadania sprawnego silnika elektrycznego

Silniki elektryczne napędzające łodzie powinny być serwisowane oraz konserwowane minimum raz w roku. W ramach tych prac ważne jest między innymi odkurzenie żeberek radiatorów chłodzących jednostkę napędową, wymiana filtrów powietrza, kontrola działania wentylatorów, sprawdzenie wszystkich połączeń elektrycznych, czy też ocena stanu kondensatorów. Co więcej, nie można zapominać również o innych elementach tworzących zespół napędowy. Corocznej kontroli wymaga na przykład olej przekładniowy, łopatki śruby napędowej oraz wiele innych elementów, które mogą zużywać się podczas eksploatacji łodzi.

Co jednak w momencie, kiedy serwis układu napędowego i samej łodzi przestaje być już opłacalny? Warto wtedy wziąć pod uwagę zakup nowej jednostki pływającej dostosowanej do swoich aktualnych wymagań. Ciekawą propozycją dla wędkarzy, którzy nie dysponują dużym budżetem, są na przykład bardzo wygodne w eksploatacji pontony wędkarskie wyposażone w silniki elektryczne.

Przykładową ich ofertę można znaleźć na stronie internetowej https://www.szopeneria.pl/pl/c/Pontony-wedkarskie/430.

Dodaj komentarz

2 × pięć =

Top