Jesteś tutaj
Home > Bez kategorii > Koncentrator tlenu – czym jest i jak działa?

Koncentrator tlenu – czym jest i jak działa?

Koncentrator tlenu jest bardzo przydatnym urządzeniem przy leczeniu wielu schorzeń. Polecany jest zwłaszcza w przypadku problemów z sercem i płucami. Okazuje się, że może być wykorzystywany w domu, gdzie wystarczy go wypożyczyć. Czym w ogóle jest koncentrator tlenu i jaka jest jego zasada działania?

Czym jest koncentrator tlenu? 

Koncentrator to urządzenie, którego celem jest dostarczenie dodatkowej porcji tlenu do płuc. Ma to duże znaczenie z perspektywy niektórych chorób serca, zwłaszcza przy niewydolności oddechowej. W ciągu minuty jest w stanie dostarczyć nawet 5 litrów tlenu. Okazuje się, że urządzenie tego typu jest dostępne również poza szpitalem. Jeśli chodzi o koncentrator tlenu Warszawa wypożyczalnia umożliwi wykorzystanie sprzętu również w domu. Będzie to duże ułatwienie dla chorych osób, które mają trudności z przemieszczaniem. 

Jaka jest zasada działania koncentratora? 

Koncentrator dostarcza do płuc większą ilość tlenu niż w otoczeniu. Pobiera on powietrze ze środowiska zewnętrznego i absorbuje azot. Zostaje one oczyszczone i nawilżone, co jest możliwe dzięki wykorzystaniu sita molekularnego. Organizm dostaje tym samym czysty tlen. Koncentrator jest prosty w użyciu. Wystarczy podłączyć go do źródła zasilania i dostarczyć wodę, najlepiej destylowanej. Warto ustalić z lekarzem konkretne parametry i ilość dostarczanego tlenu. 

Dodaj komentarz

cztery + 11 =

Top