Jesteś tutaj
Home > Rynek i biznes > Kroki, jakie trzeba zrobić przed wzięciem kredytu

Kroki, jakie trzeba zrobić przed wzięciem kredytu

Kredyt bankowy to zazwyczaj zobowiązanie długoterminowe, które wiąże się z koniecznością załatwienia licznych kwestii formalnych, a także nerwowym oczekiwaniem na ostateczną decyzję danej instytucji (zwłaszcza hipoteczny). Na szczęście istnieje kilka praktycznych wskazówek, które pozwolą znacznie ograniczyć stres oraz przebrnąć przez ten proces suchą stopą. Z całą pewnością warto skorzystać z porad doświadczonego specjalisty. Godny polecenia jest m.in. ten konkretny ekspert finansowy działający w Szczecinie: https://adrianmalecki.pl/.

Wybór konkretnej oferty to niełatwe zadanie

Osoby decydujące się na wzięcie kredytu w banku muszą się się liczyć ze spełnieniem szeregu niezbędnych wymogów i dostarczeniem wielu istotnych dokumentów. Pierwszym krokiem jest zawsze wstępna ocena swoich własnych możliwości kredytowych – chodzi tutaj przede wszystkim o zdolność do spłacania rat miesięcznych z uwzględnieniem dochodów, wydatków i wszelkich dotychczasowych zobowiązań o charakterze stałym. Można przy tym skorzystać z internetowego kalkulatora, który ułatwi oszacowanie, na jaką konkretnie kwotę nas stać. Następnie zaleca się zgromadzenie stosownego kapitału na wkład własny i opłacenie kosztów okołokredytowych. Bez wątpienia przyspieszy to proces przyznawania kredytu.

Pozostałe istotne etapy to:

– zweryfikowanie propozycji kilku różnych instytucji bankowych – warto wziąć pod uwagę dodatkowe opłaty, marże, prowizje, oprocentowanie, a także wysokość ubezpieczenia

– zgromadzenie dokumentów – przyda się m.in. zaświadczenie o zatrudnieniu, wyciąg z rachunku osobistego oraz rozliczenie podatkowe za poprzedni rok (w przypadku firm potrzebny jest natomiast wyciąg z księgi przychodów i zaświadczenie o niezaleganiu ze zobowiązaniami)

– złożenie rzetelnie wypełnionego wniosku i oczekiwanie na decyzję

– podpisanie umowy

Dodaj komentarz

20 + osiemnaście =

Top