Jesteś tutaj
Home > Bez kategorii > Pomysły na aranżację kącika wypoczynkowego w salonie

Pomysły na aranżację kącika wypoczynkowego w salonie

W salonie zazwyczaj spotykamy się z całą rodziną, przyjmujemy znajomych, oglądamy telewizję i relaksujemy się po ciężkim dniu spędzonym w pracy. Dlatego też  priorytetem powinno być tutaj wydzielenie oraz umiejętne zaaranżowanie kącika wypoczynkowego. Kluczowe jest oczywiście wyposażenie go w wygodne i ergonomiczne meble wyróżniające się atrakcyjnym designem. Warto pomyśleć m.in. o niewielkich stolikach kawowych skandynawskich, wykonanych z naturalnego drewna dębowego bądź egzotycznego.

Zadbajmy o właściwe rozmieszczenie wszystkich konstrukcji

Urządzając kącik wypoczynkowy w salonie, w pierwszej kolejności wstawmy do niego kanapę lub sofę tapicerowaną skórą, ewentualnie wysokiej jakości tkaniną – np. szenilem, pluszem czy aksamitem. Może to być model rozkładany, który przyda się w sytuacji, gdy niezapowiedziani goście wyrażą chęć zostania na noc.

Do tego mebla koniecznie dobierzmy spójne stylistycznie dwa fotele z zagłówkiem, podłokietnikami i podnóżkiem. Z pewnością zagwarantują nam one optymalny komfort podczas oglądania filmu, czytania gazety, a nawet krótkiej, poobiedniej drzemki. Jeśli zależy nam na zaoszczędzeniu miejsca lub po prostu dysponujemy ograniczoną przestrzenią, to postawmy na kompaktowy narożnik oraz kilka puf wyposażonych w miękkie siedzisko i osadzonych na solidnych nogach ze stali.

Elementy przydatne w salonowym kąciku relaksacyjnym to też:

– mały stolik kawowy przeznaczony do położenia kubka z herbatą lub książki

– dywanik z wysokim włosiem (zapewnia stopom wygodę)

– tradycyjny kominek

– gazetnik

– kilka ciekawych ozdób – np. plakat, wazon z żywymi kwiatami, figurka drewniana, kolorowe poduszki

Dodaj komentarz

17 + 17 =

Top