Jesteś tutaj
Home > Technika i motoryzacja > Z jakich zabezpieczeń towaru korzysta się w magazynach?

Z jakich zabezpieczeń towaru korzysta się w magazynach?

Magazyny to przestrzenie szczególne w każdym przedsiębiorstwie produkcyjnym oraz transportowym, ponieważ służą do przechowywania towarów, które nierzadko są bardzo wartościowe. Gromadzenie tego rodzaju dóbr w jednym miejscu może niestety kusić złodziei i osoby nieprzychylne danej firmie, dlatego właściciele i zarządcy magazynów stosują różne skuteczne narzędzia i rozwiązania zabezpieczające.

Systemy alarmowe i plomby to optymalne rozwiązania

W magazynach są często zgromadzone tysiące palet z cennych towarem, co znacznie zwiększa łatwość dostępu do niego osób niepożądanych. Jednym ze skutecznych sposób jego zabezpieczania jest wykorzystywanie do tego celu specjalnych elektronicznych systemów monitorujących. Składają się one z automatycznych czujników ruchu i kamer podłączonych do komputerów, które pozwalają na ciągłą obserwację przestrzeni magazynowej i natychmiastowe reagowanie w obliczu sytuacji zagrażających bezpieczeństwu towarów. Takie systemy posiadają poza tym wiele innych funkcji, jak choćby możliwość archiwizowania danych czy nadzór nad kilkoma pomieszczeniami jednocześnie.

Dobrym i efektywnym rozwiązaniem są również plomby gwarancyjne, umieszczane na ładunkach. Służą one nie tylko ich ochronie przed kradzieżą, ale też przed manipulacją lub zanieczyszczeniem. Warto podkreślić, że w zależności od rodzaju towaru można go zabezpieczać plombami linkowymi tego typu https://www.plombysklep.pl/plomby-linkowe-c-1_25.html (głównie narzędzia pomiarowe), ołowianymi, butelkowymi (przede wszystkim kontenery), plastikowymi lub naklejkami z napisem VOID Open. W magazynie warto też zainstalować terminal dostępu na karty magnetyczne – dzięki temu mamy bowiem pewność, że do tego pomieszczenia będą wchodzili wyłącznie pracownicy danej firmy.

Dodaj komentarz

5 × 1 =

Top