Jesteś tutaj
Home > Technika i motoryzacja > Co będzie potrzebne do montażu kabli?

Co będzie potrzebne do montażu kabli?

Osoby mające kiedyś do czynienia z zakładaniem jakiejkolwiek instalacji doskonale zdają sobie sprawę z tego, że jednym z najważniejszych zadań jest umiejętne zamontowanie kabli. W przeciwnym razie są narażone na uszkodzenia mechaniczne oraz stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla ludzi. Na szczęście na rynku istnieje wiele rozmaitych akcesoriów, które idealnie nadają się do mocowania tych elementów. Mowa tutaj w szczególności o uchwytach zróżnicowanych pod kątem kształtu, rozmiaru, materiału wykonania i przeznaczenia.

Do wyboru, do koloru

Do montażu kabli potrzebne są przede wszystkim uchwyty płaskie i okrągłe, które gwarantują stosunkowo trwałe połączenie. Te pierwsze stosuje się zazwyczaj w przypadku podstawowych przewodów wykorzystywanych w typowych elektrycznych instalacjach podtynkowych. Dobierane są zawsze z uwzględnieniem ich średnicy oraz liczby. Z kolei wersje okrągłe przeznaczone są głównie do kabli instalacji telewizyjnych, alarmowych i internetowych.

Oczywiście występują też uchwyty o znacznie bardziej specjalistycznym charakterze. Doskonały przykład to modele używane do mocowania przewodów na krawędzi, które sprawdzają się w miejscach, gdzie nie jest możliwe nawiercenie otworów albo panuje wysoka temperatura. Zapewniają bowiem optymalne trzymanie (z powodu czterech stalowych haczyków) i umożliwiają banalnie łatwe wpinanie wszelkich wiązek. Posiada je w swoim asortymencie ten konkretny sklep online: https://www.bhjanecki.pl/uchwyt-do-montazu-kabla-na-krawedzi-203602-typ-3-p-311.html. Pozostałe użyteczne akcesoria montażowe to opaski trytytki, klipsy, zaciski, tuleje odprężające, dławnice, oploty, klemy oraz przepusty.

Dodaj komentarz

dziesięć − sześć =

Top