Jesteś tutaj
Home > Branża budowlana > Budownictwo: jak wygłuszyć pomieszczenie?

Budownictwo: jak wygłuszyć pomieszczenie?

Domy zlokalizowane obok ruchliwych ulic wymagają zawsze wygłuszenia, tak aby niepożądane dźwięki nie zakłócały wykonywanych czynności oraz snu. Jest to również niezbędne w sytuacji, gdy w konkretnym wnętrzu mieszkania regularnie ćwiczymy fizycznie, gramy na instrumencie lub słuchamy głośnej muzyki. W przeciwnym razie nadmiernie przeszkadzalibyśmy sąsiadom, co z pewnością wiązałoby się z licznymi awanturami. Najlepszą metodą na skuteczne wygłuszenie pomieszczenia jest zastosowanie wytrzymałej pianki polietylenowej.

Kilka polecanych materiałów

Wspomniana we wstępie pianka posiada znakomite właściwości akustyczne, w związku z czym wprost idealnie nadaje się do izolowania wszelkich wnętrz. Efektywnie pochłania ona dźwięki, a dodatkowo eliminuje niekorzystny pogłos i hałas uderzeniowy. Co istotne, jest w pełni bezpieczna dla człowieka, wyjątkowo odporna na szkodliwe działanie wilgoci i pleśni, a także gwarantuje całkiem niezłą termoizolację, przyczyniając się tym samym do obniżenia rachunków za ogrzewanie. Jeśli interesuje nas pianka polietylenowa producent oferuje ją w zróżnicowanej grubości i cenie.

Alternatywę stanowią panele akustyczne, przeznaczone do układania bezpośrednio na ścianie. Ich ogromna zaleta to możliwość bezproblemowego docinania, tak aby idealnie pasowały do kształtu danego pomieszczenia. Poza tym prezentują się one ponadprzeciętnie estetycznie, wzbogacając wizualnie cały wystrój. Jeszcze innym materiałem godnym polecenia są specjalne maty wygłuszające z elastycznej gumy, które nadają się do akustycznego izolowania zwłaszcza podłóg oraz drzwi. Sprzedaje się je w formie arkuszy bądź rolek. 

Dodaj komentarz

18 − sześć =

Top