Jesteś tutaj
Home > Trendy i życie > Zalety korzystania z przesyłek kurierskich

Zalety korzystania z przesyłek kurierskich

Współcześnie duży wpływ na decyzję o zakupie danego produktu ma szybkość realizacji zamówienia, a także koszt przesyłki. Dlatego też większość sklepów stacjonarnych i internetowych oferuje dowóz towaru kurierem. Jest to przede wszystkim rozwiązanie w pełni bezpieczne, atrakcyjne cenowo oraz ekspresowe – odbiorca może bowiem liczyć na otrzymanie paczki w ciągu maksymalnie dwóch, trzech dni. Wykaz najbardziej popularnych i cenionych firm kurierskich można znaleźć m.in. pod adresem https://www.epaka.pl/firmy-kurierskie.

Krótki czas realizacji to główna korzyść, ale nie jedyna

Podstawową zaletą korzystania z przesyłek kurierskich jest to, że są one dostarczane do adresata w optymalnie krótkim czasie, czyli najczęściej dzień lub dwa dni od momentu nadania. Oczywiście sporadycznie zdarzają się opóźnienia, ale wynikają one albo z winy klienta (np. błąd w adresie), albo też z przyczyn niezależnych od kuriera. Pod tym względem tradycyjna poczta zdecydowanie pozostaje w tyle.

Istotnym atutem firm kurierskich jest ponadto szereg oferowanych przez nie usług dodatkowych. Zaliczamy do nich m.in.: możliwość płacenia za pobraniem, funkcję potwierdzenia wysyłki SMS-em lub e-mailem, ubezpieczenie towaru na wypadek uszkodzenia, opcję doręczenia do godziny 12 kolejnego dnia, specjalne zabezpieczenie przesyłki (dotyczy to zwłaszcza poufnych dokumentów i wartościowych przedmiotów), a także możliwość bezproblemowego monitorowania na bieżąco drogi, jaką pokonuje paczka. Dodajmy, że koszty usług kurierskich nie są wygórowane, ponieważ wynoszą od kilku do kilkudziesięciu złotych – oczywiście w zależności od gabarytów przesyłki, jej wagi i zakresu opcji dodatkowych. Godny polecenia jest m.in. kurier DHL działający na terenie całego kraju.

Dodaj komentarz

12 + szesnaście =

Top