Jesteś tutaj
Home > Zdrowie i dieta > Co zrobić gdy ma się problemy z potencją?

Co zrobić gdy ma się problemy z potencją?

Problemy z potencją dotykają wielu mężczyzn – bez względu na wiek i stan zdrowia. Przyczyny dolegliwości mogą mieć zarówno podłoże zdrowotne, jak i stricte psychologiczne. Zanik erekcji lub niepełny wzwód utrudniają odbycie satysfakcjonującego stosunku płciowego, warto jednak wiedzieć, że istnieją preparaty medyczne, które skutecznie zniwelują przyczyny męskiej niedyspozycji.

Skuteczny sposób na męskie problemy

Zaburzenia erekcji powodują dyskomfort psychiczny, przyczyniają się też do obniżenia samooceny i poczucia własnej wartości. Utrudnione, a niekiedy wręcz niemożliwe, staje się również odbycie satysfakcjonującego zbliżenia.

Pierwszym krokiem w tej sytuacji jest zmiana diety, unikanie sytuacji stresowych oraz rezygnacja z używek. Zdarza się jednak, że – mimo prowadzenia zdrowego trybu życia – problem nie znika. W tej sytuacji pomocne okazują się środki medyczne, dostępne w aptekach bez recepty, stymulujące erekcję. Należy jednak pamiętać, że lek na potencję to rozwiązanie doraźne, dlatego też w sytuacji, gdy problem utrzymuje się przez długi czas, wskazana jest wizyta u specjalisty, czyli urologa lub androloga. Lekarz, zależnie od przyczyny zaburzeń, zleci odpowiednie leczenie – psychoterapię, terapię par lub farmakoterapię.

Dodaj komentarz

sześć + 3 =

Top