Jesteś tutaj
Home > Wypoczynek > Co trzeba przygotować przed staraniem się o wizę turystyczną?

Co trzeba przygotować przed staraniem się o wizę turystyczną?

Wiza turystyczna, jak sama nazwa wskazuje, wybierana jest ze względu na podróże, planowany w danym kraju wypoczynek, czasami leczenie albo wizytę u przyjaciół czy znajomych. Choć najczęściej kojarzona jest z destynacją taką jak Stany Zjednoczone, to np. wiza do Algierii też obowiązuje. Zanim przystąpisz do składania wniosku, musisz dobrze zapoznać się z procedurą, by nie popełnić żadnego błędu i zapewnić sobie prawidłowy jej przebieg i satysfakcjonująca podróż. O czym należy pamiętać? Co warto przygotować? Poniżej krótki poradnik.

O tym koniecznie musisz wiedzieć

Zanim przejdziesz do obowiązkowych kroków formalnych, upewnij się, że dysponujesz aktualnym zdjęciem paszportowym, które nie może być wykonane dalej niż pół roku temu. Fotografia musi po prostu potwierdzać twój aktualny wygląd. W tym celu niezwłocznie udaj się do najbliższego fotografa jeśli jeszcze nie posiadasz zdjęcia zgodnymi z obowiązującymi wymogami. Co ważne, musi ono też być w formie elektronicznej, ponieważ w taki też sposób większość dokumentów jest wykonywana.

Koniecznie pamiętaj o tym, gdy będziesz w zakładzie fotograficznym i nie zapomnij upewnić się wcześniej, czy istnieje tam taka opcja. Poza zdjęciem ważne jest przygotowanie pieniędzy, które należy uiścić. Po spełnieniu tych wstępnych warunków przygotowawczych, pora na wypełnianie formularza, który nierzadko jest bardzo długi i zabiera sporo energii oraz czasu. Następnie trzeba się umówić na spotkanie z urzędnikiem. Kiedy jest już gotowa wiza Uzbekistan czy inny kraj stoi przed Tobą otworem.

Dodaj komentarz

pięć × jeden =

Top