Jesteś tutaj
Home > Wypoczynek > Pościel dla alergika – czym powinna się charakteryzować?

Pościel dla alergika – czym powinna się charakteryzować?

Różnego typu alergie, katary sienne czy uczulenie na roztocza dają się we znaki wielu Polakom każdego roku. Stąd tak ważnym jest, aby w miarę możliwości eliminować ze swojego otoczenia wszelkie czynniki je wywołujące. Jednym z najbardziej newralgicznych punktów w każdym domu jest sypialnia, a przede wszystkim łóżko, w którym śpimy. Jest ono miejscem, w którym spędzamy zdecydowanie najwięcej czasu w ciągu doby, a to właśnie w pościeli gromadzi się duża liczba wywołujących alergię roztoczy.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu pościeli?

Aby zapewnić alergikowi zdrowy i przyjemny sen warto postawić na produkty przepuszczające powietrze, niegromadzące wilgoci oraz nieprzyciągające kurzu. W szczególności unikać należy pościeli puchowej i innych rozwiązań sprzyjających powstawaniu alergii. Materiałem szczególnie polecanym niezależnie od pory roku wydaje się satyna. Taka pościel nie tylko nie przyciąga żadnych drobnoustrojów, ale także jest miła w dotyku oraz przewiewna. W związku z tym, iż roztocza giną już w 55 stopniach, warto wybierać akcesoria, które nadają się do prania w wyższej niż ta temperaturze.

Nie zapomnijmy o poduszce!

Aby poprawić jakość snu wiele firm wprowadza do swojego asortymentu specjalne poduszki antyalergiczne, takie jak te dostępne na stronie https://www.moker.eu/wysokie-c-27_30_32.html. Nie tylko zapewniają one ochronę przed kurzem i roztoczami, ale także stanowią doskonałe, równomierne podparcie dla szyi oraz głowy. Odpowiednia pozycja głowy zapewnia większy komfort snu, a także daje pewność, iż nie obudzimy się z niechcianym bólem w górnych partiach naszego ciała.

Dodaj komentarz

siedemnaście + osiem =

Top