Jesteś tutaj
Home > Wypoczynek > Jakie miejsca warto odwiedzić zimą?

Jakie miejsca warto odwiedzić zimą?

Zima to wyjątkowo malownicza pora roku, której uroki w pełnej krasie można podziwiać szczególnie w górach i lasach. Organizując zimowe wycieczki, warto zapoznać się bliżej z klimatem i atrakcjami, które oferują poszczególne miejsca w Polsce. 

Zimowe podróże po Polsce

Jednym z najciekawszych kierunków wartych polecenia na zimowe wycieczki w Polsce są z całą pewnością Bieszczady. Tej uwielbianej przez wielu Polaków górskiej krainie ciężko dorównać atrakcyjnością w sezonie zimowym. Występujący tam górski klimat zimą osiąga od -5 do -10 stopni Celsjusza, co sprzyja wyjątkowo intensywnym opadom śniegu i powstawaniu głębokich zasp, w które można wpaść dosłownie po pas. To miejsce jest idealną propozycją dla wszystkich turystów poszukujących prawdziwej, mroźnej zimy.  

Z kolei dla miłośników sportów zimowych doskonałym wyborem będzie podróż do Szklarskiej Poręby. Znajdujące się tam Góry Izerskie oferują wiele szlaków turystycznych, a w oddalonych o ok. 20 km Jakuszycach znajduje się nowoczesne centrum biegowe. Różnorodność długości i poziomu trudności znajdujących się tam tras biegowych umożliwia aktywny wypoczynek zarówno dla doświadczonych biegaczy, jak i początkujących amatorów. Na https://www.apetytnaswiat.pl/tourcat/gory/ można sprawdzić inne ciekawe destynacje górskie.

Wielbiciele ośnieżonych lasów i dzikich zwierząt koniecznie powinni zaplanować wycieczkę do Białowieży położonej w województwie podlaskim. Zimowy okres zwiększa bowiem możliwość spotkania i obserwowania z bliska majestatycznych żubrów oraz podróżowanie tropem innych zwierząt, np. wilków czy rysi. Na terenach dzikiej Puszczy Białowieskiej można również podziwiać wiekowe drzewa, osiągające niebywałe wysokości. 

Dodaj komentarz

17 + 2 =

Top