Jesteś tutaj
Home > Wszystko wokół domu > Jak powinno się prać firany?

Jak powinno się prać firany?

Firanki są chętnie wybieranym elementem dekoracyjnym. Nie kosztują dużo, bardzo dobrze komponują się z wieloma stylami aranżacji wnętrz oraz nie są kłopotliwe w czyszczeniu. Pranie ich nie okaże się tez czasochłonne, jeśli będziemy wiedzieli, jak do czynności tej podejść. Szczególną uwagę należy przywiązać do koloru białego, gdyż takie firanki łatwo jest zniszczyć podczas prania. Do jakich porad warto jeszcze się zastosować?

Pranie ręczne czy w pralce – na co się zdecydować?

Czyste i lśniące firanki perfekcyjnie komponują się z ozdobami w oknie, dlatego nie powinniśmy dopuszczać do momentu, gdy ich wygląd nie charakteryzuje się już pierwszą świeżością. Na rynku istnieje wiele środków czystości, które pomogą nam w utrzymaniu dobrego stanu firanek oraz nie wpłyną negatywnie na ich kolor. Warto korzystać, chociażby, z profesjonalnej soli do firan, wybielaczy i specjalnych proszków. Większość z tych produktów znajdziemy w drogeriach czy sklepach z akcesoriami do czyszczenia domu. 

Mimo tego, iż firanki możemy bez większych obaw prać w pralce automatycznej, to najbezpieczniejszym rozwiązaniem okaże się pranie ręczne. Uzyskamy wtedy pewność, że delikatny materiał nie uszkodzi się, a kolor (zwłaszcza biały) nie ulegnie przebarwieniom. Jeśli jednak zdecydujemy się na skorzystanie z pralki, to złóżmy firanę w kostkę, schowajmy do powłoczki pościelowej, a następnie wypierzmy w programie dedykowanym tkaninom delikatnym. Nie zapominajmy również o tym, iż przed praniem firan należy dokładnie je wytrzepać i pozbyć się z grubsza nagromadzonego na nich kurzu. Dla chcących uzyskać jak najlepszy efekt, polecane jest wcześniejsze namoczenie firanek w roztworze z wybielającym proszkiem do prania. 

 

Dodaj komentarz

5 × 2 =

Top