Jesteś tutaj
Home > Wszystko wokół domu > Sposoby na brudny piekarnik

Sposoby na brudny piekarnik

Sposobów na wyczyszczenie brudnego piekarnika jest wiele. Można oczywiście skorzystać z gotowych środków chemicznych, które poradzą sobie z zabrudzeniami. Ich wadą jest jednak bardzo często wysoka cena oraz efekty, które nie zawsze są zadowalające. Dlatego też bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie sposobów domowych na wyczyszczenie piekarnika – okazuje się, że w większości działają one o wiele bardziej efektywnie niż drogie specyfiki. Są ponadto znacznie bardziej ekologiczne – większość z nich każdy posiada w domu, dlatego też można je wypróbować od razu.

Najlepszym sposobem na wyczyszczenie piekarnika jest stworzenie domowej mikstury na bazie płynu do mycia oraz sody oczyszczonej. W celu lepszego efektu można dodać do tego również garść soli, dzięki czemu specyfik zyska szorujące działanie, które sól spotęguje. Tak przygotowaną miksturę należy nałożyć na wszystkie zabrudzone elementy piekarnika (wyjmując wcześniej wszystkie elementy takie jak blachy, kratka czy odkręcane akcesoria) i zostawić na jakiś czas. Po odczekaniu dłuższej chwili należy szorować piekarnik szczoteczką (na przykład profesjonalnie przeznaczoną do czyszczenia bądź zwykłą szczoteczką do zębów.

W celu wzmocnienia efektu czyszczenia można po usunięciu specyfiku z sodą przetrzeć dodatkowo piekarnik wodą z dodatkiem octu. Ocet ma działanie czyszczące, ale również antybakteryjne – pozwoli także na usunięcie przykrych zapachów oraz nada urządzeniu błysk oraz ładny wygląd. W ten sposób będziemy mogli cieszyć się piekarnikiem jak nowym.

Dodaj komentarz

osiemnaście − 15 =

Top