Jesteś tutaj
Home > Branża budowlana > Czym są i do czego służą izolacje natryskowe?

Czym są i do czego służą izolacje natryskowe?

Izolacja natryskowa to wydajna metoda, która opiera się na wykonaniu termoizolacji przy zastosowaniu pianek poliuretanowych. Jest to atrakcyjna alternatywa dla materiałów takich jak: styropian czy wełna. Przy tym zapewnia wysoki poziom izolacji oraz jej prostą aplikację w nawet tych gorzej dostępnych przestrzeniach budynku.

Nowoczesna i opłacalna metoda

Pianka poliuretanowa nakładana jest na wybrane powierzchnie poprzez jej natryskiwanie. Dzięki temu może być szybko i bezproblemowo zaaplikowana – od fundamentów aż po konstrukcję dachową. Istotne jednak jest to, że pianki tej nie nałożymy sami, gdyż do jej wytworzenia potrzebny jest specjalistyczny sprzęt oraz znajomość technologii produkcji piany. Dlatego też, dobre firmy budowlane coraz częściej umieszczają tę formę izolacji w swoich ofertach.

Na obszarach, które cechują się regularnym przyrostem nowych przestrzeni użytkowych, wybór pianki poliuretanowej na materiał ocieplenia ścian przyniesie o wiele więcej korzyści niż strat. Co więcej izolacje natryskowe Śląsk są najbardziej elastycznym rozwiązaniem, pozwalając na opłacalne ocieplenie nawet konstrukcji drewnianych czy metalowych. Pianka nie odczepi się od tych materiałów, a dostosuje do nich, co tylko zwiększa korzyści płynące z jej zastosowania.

Dodaj komentarz

siedem − pięć =

Top