Polecamy

Awarie ekspresów do kawy – oraz jak ich uniknąć

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy użytkownik ekspresu do kawy pragnie zachować swoje urządzenie w jak najlepszym stanie. Dzięki temu przygotowywane w nim trunki będą aromatyczne i pyszne. Warto przeciwdziałać przede wszystkim powstawaniu osadów kamiennych oraz dbać o ogólną higienę urządzenia. Poniżej przedstawiamy najczęstsze symptomy świadczące o rozwijających się problemach z działaniem ekspresu.

Najważniejsze symptomy awarii ekspresu 

Działanie ekspresu do kawy należy oceniać na podstawie jakości przygotowywanych trunków oraz sposobu działania po uruchomieniu. Warto obserwować wszelkie zmiany w smaku kawy oraz emitowane przez ekspres hałasy. Symptomem problemów będzie także, gdy do filiżanki przedostają się fusy. 

Również zaburzone pobieranie wody, a w przypadku ekspresów ciśnieniowych niewystarczające ciśnienie  powinny budzić podejrzenia. Warto także zwrócić uwagę na temperaturę przygotowanego trunku, która gdy jest zbyt niska, może świadczyć o usterkach. 

Jak radzić sobie z usterkami ekspresu? 

Podstawową przyczyną problemów w działaniu ekspresu może być powstawanie osadu kamiennego. Dotyka to szczególnie ekspresów wyposażonych w spieniacz do kawy. Wszelkie uszkodzenia układów wewnętrznych należy powierzać profesjonalnym serwisantom – ich samodzielne naprawienie jest w zasadzie niemożliwe. 

Najlepszym sposobem, by przedłużyć żywotność urządzenia (poza regularnym odkamienianiem), jest po prostu wybór dobrej jakości urządzenia. Zamiast tanich odpowiedników, lepiej wybrać dobrej jakości ekspres do kawy Jura. Jego zwarta konstrukcja oraz wysokiej klasy materiały gwarantują optymalne i bezproblemowe działanie przez kilka lat. Są to ekspresy dedykowane zarówno dla baristów, jak i prywatnych odbiorców pragnących wyposażyć swoje kuchnie w profesjonalny sprzęt.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Laboratorium – jak należy być przygotowanym do pracy w takim miejscu?
Laboratorium – jak należy być przygotowanym do pracy w takim miejscu?
Laboratoria to miejsca, w których przeprowadzane są eksperymenty naukowe. Wykorzystywane są w celu prowadzenia badań, rozwoju i testowania. Laboratorium jest […]
Charakterystyczne cechy kominka z płaszczem wodnym
Charakterystyczne cechy kominka z płaszczem wodnym
Kominek z płaszczem wodnym to świetny wybór, jeśli chcesz uczynić swój dom bardziej energooszczędnym. Jest on również łatwy w instalacji, […]
W co zapakować prezent urodzinowy?
W co zapakować prezent urodzinowy?
Istnieje wiele opcji pakowania prezentu. Możesz użyć papieru, plastiku lub tkaniny. Ale najlepszą opcją zawsze będzie coś, co sprawi, że […]
Ostatnie wpisy