Jesteś tutaj
Home > Wszystko wokół domu > Najpopularniejsze gatunki drewna do produkcji mebli

Najpopularniejsze gatunki drewna do produkcji mebli

Na rynku istnieje wiele różnych ciekawych mebli. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, z czego najczęściej się je wykonuje. Oto lista najpopularniejszych gatunków drewna do produkcji mebli.

Dąb

To najprawdopodobniej najpopularniejszy, a zarazem najmocniejszy gatunek drzewa, z którego robi się meble. Nic dziwnego, wykonane z niego meble drewniane takie jak wielkie szafy czy blaty kuchenne oraz komody, są bardzo wytrzymałe, a okres gwarancji na niektóre z nich to często niemal sto lat.

Sosna

To najtańszy, a przy tym mocny i dlatego często wybierany gatunek drewna, z którego robi się meble. Jeśli kiedykolwiek zobaczysz biurka drewniane to będą one najprawdopodobniej wykonane z sosny. Koszt ich wykonania jest niewielki, za to jakość świetna.

Modrzew

Mówi się o nim, że jest jednym z najładniejszych gatunków drewna. Nie dziwi zatem fakt, że drewniane meble wykonane z tego rodzaju drzewa są chętnie wybierane przez osoby, które cenią sobie ekskluzywny styl bycia oraz kochają klasykę. Co więcej, trwałość modrzewia to około 1800 lat! Jest więc to prawdziwy wybór na lata.

Jesion

Struktura jesionu bardzo przypomina wygląd dębu. Jest to jednak o wiele tańszy rodzaj drzewa, dlatego jest on o wiele częściej stosowany niż ma to miejsce w przypadku dębu. Szafki i biurka z drewna jakim jest jesion są bardzo ładne i odznaczają się prawdziwą elegancją.

Świerk

Szczyt popularności tego drzewa to przełom lat 70. i 80. kiedy to najczęściej z niego wykonywano różnego rodzaju boazerie. Współcześnie najczęściej meble wykonane z tego drzewa spotkamy w domach górali ze względu na łatwość pozyskania w tamtym regionie tego surowca.

Drzewa to znakomity surowiec na meble. Powyższa lista zawiera tylko najpopularniejsze gatunki wykorzystywane do tworzenia szafek, półek, komód czy stolików, krzeseł i biurek.

Dodaj komentarz

siedem + 12 =

Top