Jesteś tutaj
Home > Wszystko wokół domu > Urządzenia do czyszczenia basenu

Urządzenia do czyszczenia basenu

Bardzo wiele osób decyduje się na postawienie w ogrodzie lub na działce basenu, ponieważ zapewnia on całej rodzinie ochłodę w upalne dni. Na rynku są dostępne modele dmuchane, stelażowe oraz rozporowe. Niezależnie od wybranego rodzaju konstrukcji, konieczne jest jej regularne czyszczenie z glonów, piasku i różnorodnych zabrudzeń powierzchniowych. W tym celu warto zaopatrzyć się w kilka przydatnych urządzeń, z których najważniejszym jest oczywiście solidny i funkcjonalny filtr basenowy

Prosty sposób na nieskazitelnie czystą wodę

Do czyszczenia basenu z nieestetycznych glonów i osadu osadzającego się na dnie oraz ściankach warto wykorzystać profesjonalne preparaty bogate w azotany i fosforany, a także miękką szmatkę wykonaną z mikrofibry, bawełny albo irchy. Za jej pomocą skutecznie zbierzemy wszelkie zabrudzenia, nie niszcząc przy okazji powłoki konstrukcji. Alternatywnym rozwiązaniem dla osób wygodnych jest specjalny odkurzacz basenowy (ręczny lub automatyczny), który swoim wyglądem przypomina zwykły sprzęt domowy, ale wyróżnia się tym, że wraz nieczystościami wciąga również wodę. Wybierajmy modele o jak największej mocy.

Warto też pomyśleć o nowoczesnych pompach piaskowych o dużej przepustowości, ponieważ są one zdolne do usuwania nawet najmniejszych zabrudzeń, a na dodatek działają niezwykle szybko (wystarczy im godzina na cały basen). Pozostałe godne uwagi rozwiązania to m.in.: siatka z drążkiem teleskopowym albo skimmer montowany przy ściance (do eliminowania liści, owadów i i innych większych obiektów), dyspenser środków chemicznych, a także zestaw pasków do pomiaru podstawowych parametrów wody (poziomu chloru i zasadowości).

Dodaj komentarz

2 × 3 =

Top