Jesteś tutaj
Home > Wszystko wokół domu > Remont w domu – na co zwrócić uwagę podczas wybierania farb?

Remont w domu – na co zwrócić uwagę podczas wybierania farb?

Podczas remontowania i urządzania mieszkania ważną rolę odgrywa malowanie ścian. Odpowiednio dobrany kolor może sprawić, że nasze wnętrza nabiorą niepowtarzalnego klimatu. Dlatego też istotny jest wybór właściwej farby. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas dokonywania tego zakupu.

Jaką farbę wybrać?

Chcąc wybrać idealną farbę, warto wiedzieć, jakie są jej rodzaje. Jednym z najpopularniejszych są farby emulsyjne. Są one rozcieńczane za pomocą wody, dlatego też nie znajdziemy w nich żadnych rozpuszczalników. Wyróżniają się prostą aplikacją oraz neutralnym zapachem. Są cenione przede wszystkim za dobre właściwości kryjące, szybki czas schnięcia oraz wydajność. W tej grupie wyróżnić możemy m.in.: farby akrylowe, ceramiczne, winylowe i lateksowe, które z powodzeniem znajdziemy w sklepie internetowym, pod adresem https://www.majic.pl/sklep/pl/farby/.

Farby lateksowe cechują się tym, że łatwo jest zmyć zanieczyszczenia z ich powierzchni. Ponadto umożliwiają skraplanie się pary wodnej. Dlatego też świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach narażonych na zabrudzenia, takich jak łazienka, kuchnia czy salon. Farbę akrylową z powodzeniem możemy zastosować w sypialni czy przedpokoju, czyli w miejscach, które nie są narażone na zanieczyszczenia. W pokoju dziecięcym warto użyć farb ceramicznych. Dzięki swojej plamoodporności mogą zapewnić nienaganny wygląd ścian przez długie lata. Są one odporne nawet na środki chemiczne wykorzystywane podczas czyszczenia. Ich dodatkowym atutem jest fakt, że nie absorbują kurzu.

Dodaj komentarz

trzy × trzy =

Top