Jesteś tutaj
Home > Trendy i życie > Strój do MMA i boksu – różnice i podobieństwa

Strój do MMA i boksu – różnice i podobieństwa

Choć sporty walki i boks kojarzą się wielu osobom jako bardzo zbliżone, to są jednak bardzo od siebie odmienne i z tego względu wymagają także różnych strojów. Które elementy są podobne, a które zupełnie inne?

Odmienna charakterystyka sportu

Baza w stroju do obu sportów jest ta sama – są to spodenki oraz rękawice, a w przypadku pań także top lub koszulka. Na tym jednak podobieństwa w zasadzie się kończą, a i te elementy są w obu dyscyplinach bardzo od siebie różne. Wynika to z innej charakterystyki obu dyscyplin – w boksie walczy się jedynie w pozycji stojącej i ciosy można zadać tylko rękami. W sztukach walki wykorzystywane jest aktywnie całe ciało, a pojedynek może się też odbywać na macie, w pozycji leżącej.

Największe podobieństwo występuje w kontekście spodenek, choć te bokserskie są przeważnie luźniejsze, podczas gdy te do MMA bardziej opinają ciało, co ułatwia kwestię walki parterowej. Rękawice do MMA są też zupełnie inne niż duże rękawice bokserskie profesjonalne. Te przeznaczone do sztuk walki są znacznie mniejsze i mają wyloty na część palców – usztywniają zatem przede wszystkim podstawę dłoni, podczas gdy te do boksu po zapięciu sięgają aż za nadgarstek, co można sprawdzić na https://gladiator-fight.com/rekawice-na-fitness-i-silownie.

Wreszcie zasadnicza różnica w ubiorze jest też taka, że bokserzy noszą buty, podczas gdy w MMA walczy się z gołymi stopami, z uwagi na to, iż poza ciosami dozwolone są również kopnięcia. Jak widać podobieństwa w przypadku obu dyscyplin są jednak bardzo ogólne, podczas gdy każdy element stroju jest ostatecznie dostosowywany pod kątem danego sportu.

Dodaj komentarz

2 + jedenaście =

Top