Jesteś tutaj
Home > Trendy i życie > Jak zostać samodzielnym skoczkiem spadochronowym?

Jak zostać samodzielnym skoczkiem spadochronowym?

Skoki ze spadochronem są niesamowitą przygodą zapewniającą niepowtarzalne emocje. Do tego, aby można było je wykonywać samodzielnie, bez nadzoru instruktora, konieczne jest uzyskanie stosownego certyfikatu. Warto więc dowiedzieć się, w jaki sposób można go zdobyć.

Jak wygląda szkolenie na skoczka spadochronowego?

Skok w tandemie, czyli wspólnie z instruktorem, który odpowiedzialny jest za otwarcie w odpowiednim czasie spadochronu, może wykonać praktycznie każdy. Wystarczy przejść krótkie szkolenie przed wejściem na pokład samolotu, aby cieszyć się niezapomnianymi widokami.

Droga do tego, aby wykonywać skoki samodzielnie jest zdecydowanie dłuższa. Kandydat na skoczka może wybrać jeden z dwóch rodzajów szkolenia. Kurs Static Lince składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Każda z nich zakończona jest testem sprawdzającym nabytą wiedzę oraz umiejętności. W przypadku tego szkolenia skoczek oddaje skok z wysokości około 1500 metrów. Cały czas jest on przyczepiony liną do samolotu. Metoda ta pozwala na zdobycie nauki sterowania spadochronem oraz bezpiecznego lądowania.

Druga metoda AFF polega na skoku z dużej wysokości wynoszącej około 4000 metrów. Podczas spadania następuje około 50 sekund swobodnego lotu, po których należy otworzyć spadochron. W jej przypadku także konieczne jest zdanie egzaminów.

W całej Polsce działa wiele miejsc organizujących profesjonalne szkolenia spadochronowe Wrocław to jedno z miast, w którym można takie znaleźć. Do uzyskania świadectwa kwalifikacji skoczka spadochronowego niezbędne jest wykonanie co najmniej 50 skoków.

Dodaj komentarz

cztery × 4 =

Top