Jesteś tutaj
Home > Wszystko wokół domu > Czym malować powierzchnie metalowe?

Czym malować powierzchnie metalowe?

Malowanie różnych powierzchni w domu i w ogrodzie może być łatwe, szybkie i przyjemne. Wystarczy wybrać dobre narzędzia do pracy i oczywiście odpowiednią farbę. Przedmioty wykonane z metalu wymagają innych środków niż te, których powszechnie używamy do pokrywania ścian, czy przedmiotów wykonanych z drewna. Czym wiec najlepiej malować metal?

Farba do metalu – jaką wybrać?

Farba poliwinylowa sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zależy nam na odporności antykorozyjnej. Może być stosowana zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, gdzie zapewnia ochronę przed szkodliwym działaniem czynników chemicznych i atmosferycznych (takich jak deszcz, mróz oraz promieniowanie ultrafioletowe). Wykorzystywana jest przy malowaniu elementów stalowych i żeliwnych, takich jak bramy i ogrodzenia, a także balustrady i lampy czy inne dekoracyjne elementy metalowe w naszych ogrodach i przestrzeniach użyteczności publicznej.

Warunkiem uzyskania wysokiej przyczepności do powierzchni jest dokładne oczyszczenie malowanego przedmiotu przed przystąpieniem do prac malarskich. Usunąć należy stare farby i wszystkie ich pozostałości, powierzchnie dokładnie odtłuścić, zeszlifować łatwo odchodząca rdzę. Farbę przed malowaniem powinno się dokładnie wymieszać, najlepiej przy użyciu wiertarki ze specjalną końcówką dedykowana do tego zadania. Niewielkie przedmioty, które pokrywamy tą substancją głównie ze względów dekoracyjnych, najłatwiej pokrywać będzie pędzlem, zaś do większych powierzchni dobrze sprawdzi się pistolet natryskowy, który znacznie ułatwi i przyspieszy pracę.

Dodaj komentarz

dwa × 5 =

Top