Jesteś tutaj
Home > Technika i motoryzacja > Czym kierować się podczas zakupu tabletu graficznego?

Czym kierować się podczas zakupu tabletu graficznego?

Wśród urządzeń dających możliwość podłączenia do komputera i realizowania kreatywnych projektów z całą pewnością tym najciekawszym jest tablet graficzny. Korzystają z niego oczywiście graficy, ale także inżynierzy czy też artyści otwarci na nowe technologie. Daje im on duże możliwości, zwłaszcza w kwestii tworzenia nowoczesnych wizji. Aby jednak móc czerpać z funkcjonalności tabletu, najpierw trzeba odpowiednio go wybrać, zwracając uwagę na szereg istotnych kwestii. Na czym powinno się skupić?

Jak wybrać dobry tablet graficzny?

W pierwszej kolejności najważniejszy jest wybór typu tabletu. Na rynku dostępne są trzy, a mianowicie klasyczny, z ekranem oraz notatniki elektroniczne. Klasyczny tablet piórkowy składa się z podkładki i rysika, a ruch narzędzia po powierzchni roboczej jest w tym przypadku widoczny tylko i wyłącznie na ekranie komputera, do którego został on podłączony. Drugi typ różni się tym, że posiada ekran po którym można rysować jak na kartce papieru, natomiast notatnik elektroniczny posiada dodatkowo wewnętrzną pamięć roboczą. 

Poza tą kwestią podczas wyboru tabletu graficznego warto skupić się na jego rozmiarach, a dokładniej wielkości powierzchni roboczej, która powinna odzwierciedlać proporcje wykorzystywanego ekranu monitora. Do tego dochodzi też rozdzielczość tabletu (która powinna być jak najwyższa po to by praca była przyjemna i płynna), a także dokładność rysika i próbkowanie, mające zapewniać jak najbardziej naturalną i komfortową eksploatację urządzenia.

Dodaj komentarz

dziewiętnaście − siedemnaście =

Top