Jesteś tutaj
Home > Zdrowie i dieta > Zdrowe odchudzanie

Zdrowe odchudzanie

Głodówki, rygorystyczne diety to nie za dobre rozwiązanie. Stosując je przez dłuższy czas, w końcu zniechęcisz się i powrócisz do starych, złych nawyków. Wtedy szybko utracisz dotychczasowe efekty. Zaczynając odżywiać się zdrowo, musisz pomyśleć o tym, jak o trwałej zmianie, którą będziesz stosować przez lata. W twoim jadłospisie nie może zabraknąć niezbędnych makro i mikroelementów. Wiele z nich dostarczyć może pasta budwig zawierająca tłuszcze omega-3, błonnik oraz węglowodany złożone. W internecie znajdziesz mnóstwo zdrowych porad i przepisów. Jeśli nie potrafisz samodzielnie zbilansować swoich posiłków, skorzystaj z porady specjalisty. 

Porcja warzyw lub owoców w każdym posiłku

Aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie swojego organizmu dodaj porcję jarzyn do każdego posiłku. Jeśli masz problem z dołączaniem ich do codziennej diety, pomyśl o koktajlach odchudzających. Przygotowane ze świeżych warzyw i owoców są prawdziwą bombą witaminową, dodającą energii na cały dzień. Często mogą zastąpić pełnowartościowe danie, a w dodatku nieźle smakują.

Uwzględnij aktywność fizyczną w swoim plan dnia

Ruch wspomaga odchudzanie. Jeśli na co dzień prowadzisz siedzący tryb życia, warto zacząć ćwiczyć. Nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu czy trenera, aby spalić nadprogramowe kalorie i utrzymać formę. Wybierz aktywność, którą polubisz. Może to być taniec, pływanie, jazda na rowerze czy rolkach. Na początek wystarczą nawet zwykłe spacery. Z czasem zauważysz różnicę w swojej sylwetce i samopoczuciu oraz poprawisz kondycję.

Dodaj komentarz

4 + 11 =

Top