Jesteś tutaj
Home > Zdrowie i dieta > Jak poprawić funkcje ścięgien po przebytym urazie?

Jak poprawić funkcje ścięgien po przebytym urazie?

Właściwe dbanie o mięśnie, czy stawy jest bardzo ważne, aby cieszyć się dobrym zdrowiem i ogólną sprawnością organizmu. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że równie ważne jest dbanie o prawidłowe funkcjonowanie ścięgien. Składają się one głównie z kolagenu, dzięki któremu są one elastycznym łącznikiem między mięśniami i kośćmi.

Jakie funkcje pełnią ścięgna?

Ich głównym zadaniem jest jak najlepsze przenoszenie siły skurczu mięśnia na kości i jak najefektywniejsze wykorzystanie tej mocy. Jeśli przez dłuższy czas pozostają one w spoczynku, tracą swoją elastyczność i są bardziej podatne na uszkodzenia. Dlatego tak ważne jest odpowiednie ich rozgrzanie i rozciągnięcie przed każdym treningiem. Jeśli jednak zdarzy się, że zostaną one uszkodzone, konieczne jest przywrócenie ich prawidłowego działania.

Jedną z takich metod jest leczenie polegające na podaniu pacjentowi jego własnych namnożonych i skoncentrowanych białek uzyskanych z krwi. Oddziałują one bezpośrednio na miejsce bólu i zmniejszają jego intensywność. Pomagają szybciej zregenerować uszkodzone ścięgna i przywrócić je do wcześniejszego stanu. Więcej o tej stosowanej od wielu lat nowatorskiej terapii można przeczytać na stronie http://orthokine.pl/.

W regeneracji mogą także pomóc regularne masaże i stosowanie miejscowych okładów. Warto stosować także dietę bogatą w witaminę C, która jest doskonałym antyoksydantem, niezbędnym do syntezy kolagenu, z którego składają się ścięgna. Jeśli podejrzewamy, że któreś z nich uległo kontuzji koniecznie trzeba wstrzymać się od treningów i ćwiczeń.

Dodaj komentarz

cztery × trzy =

Top