Jesteś tutaj
Home > Zdrowie i dieta > Zwyrodnienie plamki związane z wiekiem – objawy, diagnostyka i sposoby leczenia

Zwyrodnienie plamki związane z wiekiem – objawy, diagnostyka i sposoby leczenia

Długie godziny spędzane przed komputerem potrafią nadwyrężyć wzrok. Specjalistyczne gabinety okulistyczne wyposażone są w sprzęt, który pozwala bardzo precyzyjnie określić wiek oka i ewentualne zmiany w obrębie plamki żółtej. Ma to istotne znaczenie nie tylko podczas doboru szkieł do okularów, lecz także w kompleksowym procesie badania wzroku. Jednym z nowszych, specjalistycznych badań jest OCT, czyli nieinwazyjne badanie dna oka za pomocą okulistycznego tomografu.

Gdzie w zachodniopomorskim wykonać badanie dna oka – OCT?

Na terenie zachodniopomorskiego, podobnie jak w innych województwach, specjalistyczny tomograf okulistyczny posiadają tylko wykwalifikowane placówki medyczne – szpitale i gabinety prywatne. By nie czekać w kolejkach, OCT oka w Szczecinie można wykonać także w placówkach prywatnych. To skraca czas oczekiwania na diagnozę i w razie wykrycia zwyrodnienia plamki żółtej daje możliwość podjęcia szybszego leczenia.

Zmiany związane z wiekiem są nieodwracalne, jednak można skutecznie zahamować proces starzenia plamki. Przyjmowanie odpowiednich witamin, lepsza dieta, dbanie o prawidłowe ciśnienie w gałce ocznej, odpowiedni dobór szkieł korekcyjnych – to podstawowe zasady dla osób, u których wykryto cechy zwyrodnienia plamki.

Dodaj komentarz

czternaście − 6 =

Top