Jesteś tutaj
Home > Zdrowie i dieta > Utrata zęba – co dalej?

Utrata zęba – co dalej?

Usunięcie zęba czasem jest przykrą koniecznością. Ale to jeszcze nie koniec problemu, bo lukę po zębie powinno się uzupełnić. Jeśli tego nie zrobimy, nasz uśmiech straci nie tylko walory estetyczne, ale również podupadnie na zdrowiu. To dlatego, że pozostałe zęby zaczną przesuwać się w lukę, co może prowadzić np. do większych problemów z próchnicą. Jak temu zapobiegniemy? Mamy trzy sposoby.

3 metody na uporanie się z luką po zębie

Pierwszym sposobem jest oczywiście implant, czyli sztuczny korzeń, na którym będzie osadzony nowy ząb. Ma formę tytanowej śrubki, którą dentysta zatapia w kość szczęki. Tutaj jednak powinniśmy pamiętać, że implant możemy wszczepić zaraz po usunięciu starego zęba lub w terminie od 1 do 4 miesięcy po tym zabiegu. Później uzupełnienie luki może być problematyczne. Gdybyśmy mieli wybierać najlepszy sposób zastąpienia braku, na pewno byłyby nim implanty zębów Warszawa jest doskonałym miejscem, aby rozpocząć poszukiwania fachowca, który zajmie się tym bez większych problemów.

Kolejną metodą jest most, czyli częściowa proteza, którą osadza się na stałe. Może on uzupełnić nawet kilka utraconych zębów za pomocą koron mocowanych na filarach, którymi są nasze własne zęby otaczające lukę. Mosty mają ten minus, że różnią się wyglądem od naturalnych zębów i po czasie trzeba je wymieniać.

Finalnie możemy zdecydować się na protezę ruchomą, ale jest to rozwiązanie przeznaczone przede wszystkim dla tych, którzy utracili więcej zębów lub wszystkie. Istnieje kilka rodzajów takich protez, ale o każdą trzeba dbać i codziennie ją wyjmować. Ponadto co parę lat powinniśmy zrobić nową.

Dodaj komentarz

dziewięć + 19 =

Top