Jesteś tutaj
Home > Wszystko wokół domu > Sprzątanie po zalaniu – od czego najlepiej zacząć?

Sprzątanie po zalaniu – od czego najlepiej zacząć?

Powódź może mieć poważne konsekwencje dla Twojego domu, ale istnieją sposoby, aby uchronić Twój dobytek przed szkodami wyrządzonymi przez wodę. Poniższe wskazówki pomogą Ci wrócić do normalnego funkcjonowania po powodzi.

Sprawdź, czy nie ma uszkodzeń strukturalnych

Jeśli doszło do zalania domu, ważne jest, aby sprawdzić, czy nie doszło do uszkodzeń strukturalnych. Obejmuje to sprawdzenie ścian, podłóg i sufitów pod kątem pęknięć lub dziur, które mogą wskazywać na uszkodzenie przez wodę. Należy również jak najszybciej po powodzi sprawdzić, czy nie pojawiły się oznaki rozwoju pleśni lub innego rodzaju uszkodzeń.

Szybko posprzątaj dom

Po stwierdzeniu, że powódź nie stanowi bezpośredniego zagrożenia, należy posprzątać dom i zacząć go osuszać. Nie czekaj, aż wszystko całkowicie wyschnie, zanim zaczniesz sprzątanie po zalaniu – przemoczone przedmioty zamokną ponownie, jeśli zostaną pozostawione na zewnątrz, gdy są jeszcze wilgotne. Zamiast tego włóż wszystkie mokre przedmioty do szczelnie zamkniętych plastikowych worków do czasu ich właściwego wysuszenia w temperaturze pokojowej (65 stopni Fahrenheita lub wyższej). Pomocne może być oznaczenie każdego worka jego zawartością, aby wiadomo było, co należy zrobić.

Dodaj komentarz

4 × dwa =

Top