Jesteś tutaj
Home > Zdrowie i dieta > O czym pamiętać podczas zakupu obuwia do biegania?

O czym pamiętać podczas zakupu obuwia do biegania?

Bieganie niesie za sobą mnóstwo korzyści. Tego typu aktywność pozwala nam poprawić kondycję organizmu oraz odreagować stres. Dodatkowo jest to jedna z najprostszych form treningu. Potrzebujemy bowiem do niego jedynie odpowiedniego stroju i dobrze dobranych butów.

Amortyzacja i wygoda

Właściwe obuwie stanowi podstawę wyposażenia biegacza. Z tego powodu do jego zakupu należy podejść bardzo starannie i zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Jednym z nich jest zastosowany w butach system amortyzacji. Szczególnie jeśli biegamy po twardej nawierzchni, powinniśmy zadbać o to, aby podeszwa była stosunkowo gruba i wykonana z solidnych materiałów jak np. pianka.

Kolejną istotną rzeczą przy wyborze właściwego sprzętu jest komfort treningu. Dlatego kupując buty do biegania, musimy pamiętać o tym, że powinny one być co najmniej o centymetr większe niż te, których używamy na co dzień. W trakcie biegu bowiem stopa może się przesuwać np. kiedy biegniemy z górki, a nawet nieco spuchnąć, dlatego dodatkowe miejsce będzie gwarancją wygody.

Ważna jest również charakterystyka naszej stopy. Ze względu na to, czy mamy stopę pronującą, neutralną bądź supinującą, powinniśmy wybrać obuwie posiadające odpowiednią stabilizację. Warto zatem zainwestować we właściwe wyposażenie. Najłatwiej znaleźć je w ofertach sklepów wyspecjalizowanych w sprzedaży akcesoriów do tej dyscypliny jak np. https://www.runshop.pl/buty-treningowe,c220.html. Pamiętając o odpowiednich parametrach oraz kupując sprzęt we właściwym miejscu, będziemy mogli czerpać pełną przyjemność z biegania.

Dodaj komentarz

pięć + dziewięć =

Top