Jesteś tutaj
Home > Zdrowie i dieta > W jakich sytuacjach warto udać się po pomoc do psychoterapeuty?

W jakich sytuacjach warto udać się po pomoc do psychoterapeuty?

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób cierpi na różnego rodzaju zaburzenia psychiczne oraz traumy, które w znacznym stopniu utrudniają im funkcjonowanie na co dzień. W takiej sytuacji najbardziej rozsądnym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy wykwalifikowanego psychoterapeuty. Pomoże on dotrzeć do źródła problemu i ustabilizować zachwianą równowagę emocjonalną. Jeśli interesuje nas rzetelny i doświadczony psycholog Warszawa to miasto, w którym takich specjalistów nie brakuje.

Prosty sposób na powrót do normalnego życia

Stan psychiczny warunkuje dobre samopoczucie i zdrowie fizyczne, dlatego w razie jakichkolwiek zaburzeń na tej płaszczyźnie warto udać się do gabinetu psychoterapeuty. Jest to zalecane przede wszystkim osobom zmagającym się z głęboką depresją, stanami lękowymi, psychozą maniakalną, stale obniżonym nastrojem, poczuciem całkowitego osamotnienia lub bezcelowości istnienia, a także nieustannym rozdrażnieniem i napadami złości, które wpływają negatywnie na osoby w najbliższym otoczeniu. Pozostałe istotne wskazania do skorzystania z pomocy specjalisty to m.in.:

– życie w ciągłym stresie (np. spowodowanym pracą zawodową lub chorobą ukochanego),

– fobia społeczna objawiająca się stronieniem od przebywania wśród ludzi,

– bardzo niskie poczucie własnej wartości,

– traumatyczne przeżycie osobiste (śmierć rodzica, przemoc ze strony męża, gwałt itp.),

– zaburzenia w zakresie odżywiania (chodzi głównie o anoreksję i bulimię),

– nadużywanie alkoholu lub narkotyków,

– chorobliwa zazdrość.

Jeśli cierpimy z któregokolwiek z wymienionych powodów i interesuje nas dobry psychoterapeuta Warszawa to miasto, gdzie znajdziemy go bez większego problemu.

Dodaj komentarz

20 − 2 =

Top