Jesteś tutaj
Home > Wypoczynek > Rodzaje desek SUP – czym różnią się między sobą?

Rodzaje desek SUP – czym różnią się między sobą?

Deski SUP przeznaczone są do uprawiania sportu wodnego, jakim jest paddleboarding. Dyscyplina ta polega na staniu na sprzęcie i pływaniu na nim za pomocą wiosła. Jest to rodzaj aktywności przeznaczony praktycznie dla każdego, ponieważ nie wymaga posiadania dobrej kondycji fizycznej ani innego specjalnego przygotowania. Pływać na desce w ten sposób można bez względu na wiek czy predyspozycje fizyczne. Nauka jest bardzo prosta, a najważniejszą kwestią jest wybór odpowiednich akcesoriów.

Czym charakteryzuje się deska SUP?

Deski SUP dzieli się na twarde oraz pompowane. Pierwsze z nich przypominają te, na których uprawia się windsurfing. Posiadają styropianowy rdzeń, który obłożony jest kilkoma warstwami laminatów wykonanych z włókna szklanego, żywicy lub węgla. Charakteryzują się one dobrą stabilnością oraz twardą konstrukcją. Mogą być jednak trudne w przewożeniu oraz przechowywaniu, ponieważ zajmują sporo miejsca. Mogą także ulec uszkodzeniom po kontakcie z twardymi przedmiotami.

Deski pompowane są zdecydowanie bardziej popularne, ponieważ są kompaktowe. Po ich napełnieniu powietrzem stają się bardzo sztywne, a to wszystko dzięki zastosowaniu w nich nowoczesnych materiałów wykonanych z włókien, które prostują się i tworzą zwartą konstrukcję. Deski, które można znaleźć na stronie https://supdeski.pl/ dzieli się dodatkowo na uniwersalne – allround, przeznaczone dla dzieci wersje kids, a także przystosowane typowo do wycieczek wodnych- touring. Deski typu race wykorzystywane są przede wszystkim do wyścigów.

Dodaj komentarz

dziesięć + dziesięć =

Top