Jesteś tutaj
Home > Wypoczynek > Sporty wodne, których każdy powinien wypróbować

Sporty wodne, których każdy powinien wypróbować

Sporty wodne stanowią niezwykłą frajdę dla wielu wielbicieli wodnej zabawy. Są one popularne nie tylko wśród najmłodszych, ale cieszą się uznaniem również starszych. Wiele osób jednak ma obawy przed spróbowaniem swoich sił. Tymczasem jest to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu z rodziną oraz możliwość zwiększenia aktywności fizycznej. Jakich sportów wodnych powinni zatem spróbować zwłaszcza początkujący? 

Wiosłowanie na stojąco 

Jest to popularny sport na Półwyspie Helskim. Stand Up Paddle (w skrócie SUP) polega na specyficznym przemieszczaniu się po wodzie. Osoby uprawiające SUP posiadają deski z wiosłem, dzięki którym poruszają się aktywnie po powierzchni. Jest to sport, który wymaga równowagi i koordynacji. Sprawia jednak niezwykłą frajdę i może być z powodzeniem rekreacją zarówno dla najmłodszych jak i najstarszych. 

Kajakarstwo 

Jest to sport wyczynowy, który wymaga użycia znacznej siły mięśni, popularny wśród amatorów. Cieszy się zainteresowaniem zarówno na spokojnych jeziorach jak i dużych rzekach. Bardzo ciekawą atrakcją jest przemieszczanie się kajakiem po rzece Biebrzy. Jest to forma spędzenia wspólnego czasu z rodziną jak i możliwość zobaczenia bardzo malowniczych krajobrazów. 

Windsurfing 

To sport dla bardziej odważnych i sprawnych. Wymaga on przede wszystkim odpowiedniego przeszkolenia. W pobliżu większych zbiorników wodnych często znajdują się szkoły, które uczą prawidłowego poruszania się na desce z żaglem. Sport ten cieszy się powodzeniem zwłaszcza wśród młodzieży.

Dodaj komentarz

pięć × pięć =

Top