Jesteś tutaj
Home > Wypoczynek > Trasy narciarskie w Szczawnicy

Trasy narciarskie w Szczawnicy

Narciarstwo na przełomie ostatnich lat zyskało pokaźne grono nowych sympatyków. Miłośnicy sportów zimowych stawiają stacjom narciarskim wysokie wymagania. Tylko posiadacze odpowiedniego zaplecza narciarskiego będą w stanie sprostać oczekiwaniom zarówno zaawansowanych, jak i początkujących adeptów jazdy na nartach. Regionem świetnie przygotowanym na przyjęcie narciarzy o zróżnicowanych umiejętnościach jest Szczawnica. Dysponuje ona trasami o różnym stopniu trudności:

  • Palenica, trasa czarna,
  • Szafranówka I, trasa niebieska,
  • Szafranówka II, trasa czerwona ,
  • Palenica II, trasa niebieska,
  • Szafranówka HALFPIPE, trasa czerwona.

Szczawnica posiada znakomitą bazę noclegową. Oferowane noclegi w Szczawnicy z wyżywieniem pozwalają miłośnikom narciarstwa na pełen relaks na stoku, zapewniając im pełny komfort pobytu w Pieninach.

Oznaczenie kolorów tras narciarskich

Oznaczenia kolorystyczne tras są informacją dla narciarza o poziomie trudności szlaku. Zielony oznacza szlak najłatwiejszy, dlatego powinien być wybierany przez dzieci i osoby początkujące. Niebieski kolor oznacza szlak bez większych trudności. Średnio-zaawansowany miłośnik jazdy na nartach pokona niebieską trasę bez trudu. Czerwonym i czarnym kolorem określa się trasy trudne, rekomendowane tylko osobom ze znakomitą techniką jazdy.

Dodaj komentarz

3 × cztery =

Top