Jesteś tutaj
Home > Wypoczynek > Bezpieczny surfing

Bezpieczny surfing

Jeśli stawiasz swoje pierwsze kroki w surfingu, na pewno przyda Ci się pomoc instruktora, który nauczy Cię wszystkich zasad i pomoże uniknąć błędów, które później trudno skorygować.

Czego potrzebujesz do nauki?

Przede wszystkim deski! Jeśli posiadasz odpowiedni sprzęt, możesz poćwiczyć kondycję swoich ramion, gdyż na początku będziesz wykorzystywał ich siłę. Jeśli jesteś gotowy do pierwszej lekcji, nie zapomnij zadbać o bezpieczeństwo. Podstawową rzeczą jest obserwacja wody. Musisz wiedzieć jak załamują się fale i jak zbudowane jest dno. Jeśli zauważysz, że dno jest nierówne i znajdują się na nim duże kamienie, czy rafy zachowaj szczególną ostrożność.

Zanim przystąpisz do surfingu, sprawdź swoją kondycję. Wypłyń bez deski i sprawdź, czy dasz rady wrócić. Będziesz wtedy wiedział czy masz wystarczająco dużo siły, by wypłynąć na brzeg w razie upadku z deski. Jeśli jesteś początkującym serwerem, możesz zaopatrzyć się w kamizelki Jet pilot, które pełnią funkcje ochronną, bądź wypornościową. Istnieje również model, który łączy obie te funkcje.

Opanowałem już deskę, co dalej?

Jeśli poczujesz się pewnie na desce, możesz spróbować windsurfingu lub kitesurfingu. Windsurfing to sport polegający na przemieszczaniu się po tafli wodnej na desce z przyczepionym do niej żaglem. Koniecznym sprzętem do windsurfingu – oprócz deski i żagla są trapezy windsurfingowe. Z kolei sportem podobnym, aczkolwiek wymagającym większych umiejętności jest kitesurfing. Różni się tym od windsurfingu, że zamiast żagla do deski przyczepiony jest specyficzny latawiec.

Dodaj komentarz

3 × 3 =

Top