Jesteś tutaj
Home > Wypoczynek > Jak dopasować narty?

Jak dopasować narty?

Każda osoba uprawiająca sport wie, jak ważny jest prawidłowy dobór sprzętu. Tym bardziej, że nie jest on kupowany na jeden sezon tylko ma za zadanie posłużyć nam przez dłuższy okres czasu. Do takiego sprzętu należą między innym narty. W jaki sposób dopasować narty, aby jazda w nich była komfortowa i nie było konieczności ich wymiany co sezon?
Kiedy przyjdzie czas na wymianę nart na nowe lub jesteśmy przed ich pierwszym zakupem, stajemy przed dylematem na co zwrócić szczególną uwagę podczas ich wyboru.

Jak dopasować narty?

Przede wszystkim trzeba sobie zadać pytanie do jakiego sportu będziemy używać sprzętu. Jeśli jesteśmy osobami, które stawiają pierwsze kroki na stoku, idealnym wyborem będą narty typu Easycarver. Są one przystosowane od wolnej jazdy i bardzo łatwo się nimi skręca. Najczęściej wybierane narty to Allround, które dedykowane są osobom mającym już wcześniej styczność z jazdą na nartach. Są przeznaczone dla ludzi, którzy chcą cieszyć się urokami urlopu na stoku. Oczywiście są jeszcze inne typy nart, które wymagają większej wprawy jeżdżącego np. Race, Freeride i wiele innych.

Jeśli chodzi o długość nart jest zasada, że im dłuższa, tym bardziej stabilna jednak mniej zwrotna. Więc skoro jesteś osobą, która na stoku chce wykonywać krótkie śmigi, powinieneś pomyśleć o krótszych nartach. Sprzęt dla początkujących powinien być średnio 20-15 cm krótszy, niż wzrost. Kobiety powinny kupić narty do brody, a mężczyźni do długości nosa. Szerokość nart ma również wpływ na ich łatwość w skręcaniu. Obowiązuje taka sama zasada jak przy długości- im szersze tym stabilniejsze.

Sprawdź ofertę sprzętu narciarskiego w sklepie internetowym Contigent – narty Warszawa.

Dodaj komentarz

dziewiętnaście − 11 =

Top