Jesteś tutaj
Home > Wszystko wokół domu > Inteligentny dom – zalety i korzyści

Inteligentny dom – zalety i korzyści

Na przestrzeni ostatnich kilku lat lawinowo wzrosła liczba osób, które zdecydowały się na wybudowanie inteligentnego domu. To nic innego jak obiekt mieszkalny wyposażony w innowacyjne rozwiązania technologiczne. Gwarantują one przede wszystkim maksymalizację funkcjonalności oraz komfortu przebywania w pomieszczeniach, a dodatkowo znacząco poprawiają poziom bezpieczeństwa. Montowaniem nowoczesnych, inteligentnych systemów w domach jednorodzinnych zajmuje się m.in. ta profesjonalna firma z Częstochowy: http://www.luksystem.pl.

Znakomite rozwiązanie dla osób oszczędnych 

Sercem inteligentnego domu jest specjalny komputer, którego zadanie polega na włączaniu, wyłączaniu oraz regulowaniu odbiorników znajdujących się w obiekcie. Przesyła on sygnały poprzez fale radiowe, Wi-Fi, ewentualnie za pomocą zwykłych kabli elektrycznych. Pozostałe urządzenia wchodzące w skład omawianej instalacji to m.in.: kamery IP przeznaczone do monitoringu wnętrza domu i posesji, dźwiękowe i optyczne syreny alarmowe, różnorodne czujniki (zwłaszcza gazu, dymu, ruchu oraz zalania), gniazdka Smart Plug, inteligentny system audio-wideo, ogrzewanie z funkcją precyzyjnej kontroli temperatury, oświetlenie obsługiwane za pomocą smartfona (regulacja jasności i barwy), sterowane automatycznie rolety, żaluzje, okna, drzwi i bramy, a nawet zraszacze ogrodowe. Wszystkie wymienione komponenty świetnie ze sobą współpracują, dostosowując tym samym budynek do aktualnych potrzeb domowników. Podstawową korzyścią wynikającą z wdrożenia takiego kompleksowego systemu jest spora oszczędność pieniędzy w skali roku. Możliwość dokładnego kontrolowania zużycia prądu, gazu czy światła skutkuje bowiem wyraźnie niższymi rachunkami miesięcznymi. Szacuje się, że koszty spadają średnio o 50%. Inne istotne korzyści to:

– zauważalny wzrost komfortu życia – obsługa poszczególnych urządzeń odbywa się w sposób całkowicie intuicyjny, 

– optymalne bezpieczeństwo – innowacyjne czujniki chronią mieszkańców zarówno przed przypadkowym zdarzeniem losowym (pożar, zatrucie czadem itp.), jak i złodziejami,

– pozytywny wpływ na samopoczucie, co przekłada się również na zdrowie.

Dodaj komentarz

jeden + cztery =

Top