Jesteś tutaj
Home > Wszystko wokół domu > W jaki sposób przełamać stricte geometryczne wnętrza za pomocą lamp i rodzaju światła?

W jaki sposób przełamać stricte geometryczne wnętrza za pomocą lamp i rodzaju światła?

Style minimalistyczny i industrialny, które ostatnimi laty zyskały ogromną popularność, zostały zdominowane przez geometryczne aranżacje. Dywany w romby oraz mozaiki naściennie nawiązujące do kubizmu rzeczywiście prezentują się niezwykle efektownie. Nic więc dziwnego, że chętnie korzystamy z takich ozdób, aby dopełniały wnętrz, w których obecne są już kanciaste zestawy wypoczynkowe czy komody. Tę konwencję warto jednak przełamać chociażby niewielkim detalem. W tym celu możemy posłużyć się oświetleniem. Oto kilka użytecznych wskazówek.

Światło padające z sufitu

We wnętrzach geometrycznych jako główne źródło światła doskonale sprawdzają się lampy wiszące nowoczesne. Najpopularniejsze modele wykonane są z metalu, drewna lub połączenia obu tych materiałów. W celu przełamania dominującej konwencji możemy sięgnąć po klosze o obłych, nieregularnych kształtach. Jako że industrialne pomieszczenia w naturalnych warunkach oświetleniowych zazwyczaj stwarzają wrażenie zimnych, warto wykorzystać tu żarówki emitujące ciepłe światło. Dzięki temu łatwiej będzie nam uzyskać efekt przytulnej, domowej atmosfery.

Oświetlenie dodatkowe

Obok jednej głównej lampy każde z pomieszczeń warto wyposażyć ponadto w dodatkowe źródła światła. Ich zastosowanie jest nie tylko efektowne, lecz także praktyczne. Ułatwia nam ono bowiem codzienne funkcjonowanie. Jeżeli bliskie są nam założenia ochrony środowiska, wybierajmy żarówki ledowe. Są one trwalsze i oszczędniejsze od tych tradycyjnych. Żarówka o ciekawym kształcie sama w sobie jest ozdobą. W takim przypadku możemy całkowicie zrezygnować z klosza.

Dodaj komentarz

19 − dwa =

Top