Jesteś tutaj
Home > Wszystko wokół domu > Praktyczne dodatki do mieszkania – styl i funkcjonalność w jednym

Praktyczne dodatki do mieszkania – styl i funkcjonalność w jednym

Dekoracje do mieszkania nie muszą być tylko przysłowiowymi zbieraczami kurzu. Co więcej – w dzisiejszych czasach modny jest minimalizm i nowoczesne wnętrza, do których wręcz nie pasuje nadmiar ozdób. Jak więc sprawić, by takie mieszkanie było praktycznie urządzone, a przy tym prezentowało się gustownie i stylowo?

Dekoracje do domu – jakie wybrać?

Warto zadbać o to, by zamiast przedmiotów tylko o funkcji dekoracyjnej wybierać po prostu piękne przedmioty użytkowe. Stół o podkreślonych słojach drewna na blacie czy efektowny fotel o ciekawym designie nie potrzebują już żadnych ozdób, by odmienić wnętrze. Prostym sposobem na zmianę wystroju jest użycie tekstyliów o jednakowym odcieniu – zasłonki na okno i obrus stworzą razem zgrany duet, który wprowadzi do pomieszczenia ład i harmonię, a jeśli jeszcze będzie współgrał z obiciami sofy i foteli, możemy być pewni rewelacyjnego efektu. Dobrą dekoracją są też rośliny doniczkowe i cięte kwiaty. Dodadzą świeżości i lekkości aranżacji, do tego nawilżą powietrzę i będą odpoczynkiem dla oczu.

Jeśli mamy duży pokój, który chcielibyśmy podzielić na strefy – na przykład wydzielić część jadalnianą od części do relaksu – wtedy doskonałym pomysłem są parawany, na przykład takie wiklinowe: https://www.wiklinowy-ogrod.pl/parawany-c-5.html. Sprawdzą się zarówno we wnętrzu rustykalnym i odrobinę vintage, jak i w stylu nowoczesnym – wystarczy dobrać odpowiedni model. Na koniec pamiętajmy, że każde pomieszczenie prezentuje się lepiej, gdy jest posprzątane, więc warto pilnować, by przypadkowe przedmioty porozrzucane na meblach nie psuły nam kompozycji i ostatecznego efektu wizualnego.

Dodaj komentarz

pięć + szesnaście =

Top