Polecamy

Wady i zalety litego drewna

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jeżeli chodzi o drewniane meble Szczecin ma wiele do zaoferowania. Liczne sklepy z bogatym asortymentem produktów pozwolą bez problemu znaleźć taki, który spełnia nasze oczekiwania. Tego typu meble są często wykonane z płyt wiórowych lub sklejki. Pokryte są wtedy zaledwie cienką warstwą drewna. Ich przeciwieństwem są produkty stworzone w pełni z tego surowca. Wyróżniają się wyjątkową trwałością i są całkowicie pozbawione skaz i sęków. Unikatowy produkt powstaje w wyniku wieloetapowego procesu produkcji. W tym celu używane są różne gatunki drzew iglastych i liściastych. Niektóre z nich cieszą jednak większą popularnością. Są to między innymi dąb, orzech, klon, sosna, heban, wiśnia, palisander oraz mahoń. W sklepach dostępne są meble w szerokiej gamie kolorów. Możliwe jest również ich barwienie lub wybielanie. O ile w przeszłości przedmioty wykonane z litego drewna były normą, obecnie są klasyfikowane jako produkty luksusowe.

 

Cechy charakterystyczne mebli z litego drewna

Niebywała trwałość takich mebli sprawia, że ich zakup jest inwestycją na lata. Nawet bardzo intensywne użytkowanie spowoduje zaledwie niewielkie uszkodzenia lub skazy. Te z kolei można usunąć w łatwy sposób, ponieważ lite drewno ma takie same właściwości zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz mebla. Ponieważ obie warstwy są takie same, bez problemów można je naprawić i wyszlifować. Właściwie wykonane modele nie wymagają zbyt dużo konserwacji. Możemy im zapełnić długowieczność, jeśli prawidłowo podejdziemy do ich pielęgnacji. Poszczególne gatunki drzewa różnią się między sobą swoimi właściwościami. Chodzi o takie parametry jak kolor, struktura, twardość oraz odporność na ścieranie. Mogą także posiadać inne odcienie lub układy słojów. Wszystko to przekłada się na unikatowy charakter każdego mebla z litego drewna. Wszystko to przekłada się na wygodę aranżacji mieszkania z użyciem takiego wyposażenia. Uniwersalny charakter tego surowca pozwala go wykorzystać niezależnie od wybranego od nas stylu dekoracyjnego. Można go łatwo połączyć z innymi materiałami takimi jak kamień, szkło lub skóra.

 

Gdy chodzi o takie meble jak stół rozkładany lite drewno jest doskonałym wyborem. Jego solidne wykonanie dobrze pasuje do tego typu mebli. Co więcej, ten surowiec ma pozytywny wpływ na zdrowie użytkowników. Dzięki swoim właściwościom higroskopijnym jest w stanie regulować poziom wilgotności powietrza w danym pokoju. Co więcej, w procesie ich produkcji nie używa się żadnych szkodliwych klejów lub innych substancji niebezpiecznych dla alergików. Meble są pokrywane za pomocą ekologicznych lakierów oraz bejców. Są ponadto odporniejsze na pęknięcia, które mogą powstać pod wpływem wilgoci. Dlatego też dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach, które są szczególnie narażone na oddziaływanie pary wodnej i wody. Chodzi przede wszystkim o łazienkę i kuchnię. Oczywiście meble z litego drewna nie są bez wad. Taki materiał jest nie tylko mało giętki, ale może się rozszerzać lub kurczyć, jeśli zostanie poddany oddziaływaniu ekstremalnych warunków atmosferycznych. Mogą więc powstać pęknięcia wzdłuż słoi. Aby tego uniknąć, najlepiej nie wystawiać takich mebli na działanie promieni słonecznych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co powinno znaleźć się w garderobie każdej kobiety?
Co powinno znaleźć się w garderobie każdej kobiety?
Wiele kobiet staje przed szafą pełną najróżniejszych elementów garderoby i dochodzi do wniosku, że nie ma się w co ubrać. […]
Niezbędne akcesoria piłkarskie
Niezbędne akcesoria piłkarskie
Uprawianie piłki stało się dziś tak modne, że robi to coraz więcej mężczyzn. Nawet, jeśli nie ma się już możliwości […]
Jak się przygotować na górską wyprawę?
Jak się przygotować na górską wyprawę?
Planując wyjazd w góry, należy pamiętać o zgromadzeniu odpowiedniego ekwipunku. Szczególnie podczas zdobywania wysokich szczytów i chodzenia po niebezpiecznych, kamienistych […]
Ostatnie wpisy