Jesteś tutaj
Home > Wszystko wokół domu > Co zrobić z chorym drzewem?

Co zrobić z chorym drzewem?

Chore drzewo na podwórku lub w ogrodzie to niestety bardzo częsty widok. Różne są powody chorób, jednakże wynikiem jest opóźniony wzrost, obumieranie części roślin i patologiczne zmiany w liściach i igłach. Trzeba na to reagować możliwie szybko i podjąć konkretne działania.

Ekspresowa reakcja na choroby drzew

Podstawą jest naturalnie jak najszybsza reakcja, gdyż choroby wynikające z pleśni, grzybów i bakterii mają tendencję do szybkiego rozprzestrzeniania się. Kiedy zauważymy obszar zmieniony, należy dokonać przycięcia gałęzi i pędów zmienionych chorobowo. Przy większych drzewach pomocna będzie alpinistyczna wycinka drzew oferowana przez wiele firm. Możliwe jest dzięki temu bezpieczne odcięcie dokładnie w tym miejscu, w którym jest to potrzebne.

Skorzystanie z usług fachowca to także pewność idealnego cięcia bez uszczerbku dla zdrowej części drzewa. Po dokonaniu cięcia konieczne jest także wykorzystanie środków chemicznych i naturalnych preparatów na daną chorobę. Oprysk zdrowej części, w szczególności najbliższych ognisku chorobowemu gałęzi to gwarancja braku przeniesienia się czynników powodujących chorobę.

Utylizacja to podstawa

Oprócz usunięcia gałęzi, potrzebne jest jeszcze zutylizowanie ich. Przez fachowców zalecane jest mielenie gałęzi, które to następnie powinniśmy spalić lub oddać do punktu zbiórki odpadów. Niezabezpieczona sterta chorych gałęzi i pędów to szansa na powrót choroby, a nikt z nas nie chciałby tego widzieć w swoim ogrodzie. Dobrze przycięte i zabezpieczone drzewo odzyska naturalny wygląd i pełnię sił w ciągu kilku tygodni.

Dodaj komentarz

dziewiętnaście + osiem =

Top