Polecamy

Modne rodzaje skarpet

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Skarpetki to z pozoru najdrobniejszy, ale niezwykle ważny element ubioru. Pozwala on zachować komfort w trakcie chodzenia i ogrzewa stopę, która będąc najbliżej podłoża jest najbardziej narażona na utratę ciepła. W wielu sytuacjach mogą być także dopełnieniem stylizacji, a na pewno trzeba je wybierać tak by pasowały do obranej koncepcji. Jakie skarpetki są obecnie modne? 

Różne długości 

Warto rozpocząć od tego, że choć skarpetki to z pozoru mało wyszukana część stroju to występuje w bardzo wielu wariantach. W pierwszej kolejności można spotkać wiele opcji pod względem długości. Uniwersalne dla obu płci są wersje do kostek, ale bardzo dużą popularnością cieszą się obecnie stopki., które można zamówić na  https://kabak.com.pl/kategoria/skarpetki-stopki. Gdy są dobrze dobrane stają się niemal niewidoczne, lecz jednocześnie zapewniają komfort i są niezwykle modne. Dobrze pasują w szczególności do różnych wariantów obuwia sportowego, w tym zarówno standardowych adidasów, jak i choćby trampek.

Wśród mężczyzn ceniących tradycję z mody nie wychodzą też wyższe modele do połowy łydki, które często stosuje się przy eleganckich strojach. Jeszcze więcej wariantów skarpet dostępnych jest w modzie kobiecej, gdzie niezwykle cenione są z kolei zakolanówki, które można doskonale komponować z sukienkami czy spódnicami, tworząc bardzo ciekawe stylizacje. Część producentów tworzy także inne warianty, lecz właśnie te modele powstają w najmodniejszych wzorach oraz kolorach. 

Grubość

Poszczególne rodzaje skarpet odbiegają też od siebie grubością, lecz w tym przypadku górę biorą już przede wszystkim kwestie funkcjonalne, a nie estetyczne. Na lato idealne będą cieniutkie i krótkie skarpetki, natomiast zimą przyda się dodatkowe ocieplenie, więc sięgamy po warianty zdecydowanie grubsze i z reguły wyższe. Zależnie od przeznaczenia mogą być wykonane z różnych materiałów.

Najbardziej popularne są wersje bawełniane (czasem z domieszką syntetycznych włókien) oraz wełniane (z myślą o chłodnych dniach). Pod względem grubości warto już jednak kierować się własnym komfortem i panującymi warunkami, gdyż trendy dotyczą raczej innych aspektów. 

Kolorystyka

Swego czasu względem tego elementu ubioru panowało raczej tradycyjne podejście oparte na wybieraniu neutralnych odcieni, które nie będą się rzucać w oczy. Taki kierunek wciąż jest ważny, gdy decydujemy się na bardzo formalny strój lub udajemy się na jakąś ceremonię. W takich okolicznościach rzeczywiście lepiej nie wyróżniać się na tle innych i sięgnąć po czerń, odcienie szarości czy biel. W przypadku panów główna zasada brzmi by w eleganckim ubiorze kolor skarpetek był dopasowany do butów lub innego z elementów stroju, jak choćby spodnie czy koszula. U pań do dystyngowanych strojów wykorzystywane są z reguły wersje bardzo cienkie lub wręcz półprzezroczyste.

Jeśli chodzi o codzienne stylizacje to coraz większy prym wiodą skarpety kolorowe, które okazują się doskonałym przełamaniem w kontekście całej koncepcji stroju i mogą być sposobem na podkreślenie swojego charakteru. Wybór odważnych barw sygnalizuje, iż dana osoba jest pełna energii oraz działa poza schematami. Z tego względu tego typu warianty bardzo szybko wpisały się choćby w kanony mody miejskiej.

Obecnie na rynku dostępna jest właściwie pełna paleta kolorów, więc wybór jest na pewno niezwykle szeroki. Mniej kontrowersyjne będzie dobranie barwy pod kątem zgodności z całą stylizacją, natomiast jednym z trendów jest też tworzenie kontrastów lub wybór skarpetek w kolorze zupełnie odbiegającym od reszty stroju. 

Wzory

Obecnie w branży odzieżowej powróciły dawne trendy na wzorzyste i kwieciste kreacje. Na swój sposób objęło to także tę kategorię, gdyż poza różnymi kolorami, skarpetki można obecnie kupić w bardzo nietypowych wariantach. Czasem są to proste wzory, ale odważne osoby mogą sięgać także po bardziej nietypowe motywy. U osób młodszych w trendach zapisują się nawet skarpety z akcentami humorystycznymi czy zwierzęcymi. W sezonie zimowym doskonale sprawdzają się wersje z nawiązaniami do klimatu świątecznego, po które sięga w tym okresie naprawdę wiele osób.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dom – czym go ogrzewać?
Dom – czym go ogrzewać?
Domy ogrzewa się na coraz to nowe sposoby. Wynika to po części z odchodzenia od tradycyjnego węgla w formie orzecha, […]
Kiedy warto skorzystać z usług agencji reklamowej?
Kiedy warto skorzystać z usług agencji reklamowej?
Zdobycie nowych klientów oraz budowanie pozytywnego wizerunku firmy jest bardzo trudnym zadaniem, które wymaga posiadania odpowiednich umiejętności oraz wiedzy. Ogromne […]
Trendy w praktycznym wyposażeniu łazienki
Trendy w praktycznym wyposażeniu łazienki
Praktyczna łazienka to taka, w której mimo niewielkich rozmiarów, znajduje się wiele miejsca do przechowywania.  Aby było to jednak miejsce […]
Ostatnie wpisy