Jesteś tutaj
Home > Technika i motoryzacja > Kiedy korzystać z usług elektryka?

Kiedy korzystać z usług elektryka?

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić jakikolwiek obiekt mieszkalny czy biurowy bez dostępu do prądu. Korzystamy z różnego typu instalacji elektrycznych, których awaria może stać się przyczyną wielu niedogodności (np. kable energetyczne zniszczone podczas burzy). W razie jakichkolwiek problemów z funkcjonowaniem omawianego systemu powinniśmy skorzystać z usług specjalisty zwanego elektrykiem, posiadającego stosowną wiedzę i wyposażonego w odpowiednie narzędzia.

Nie brakuje sytuacji wymagających wezwania na pomoc specjalisty

Regularne korzystanie z usług elektryka jest dobrym rozwiązaniem zwłaszcza wtedy, gdy mieszkamy w starym budownictwie. W tym przypadku należy bowiem przeprowadzać systematyczne kontrole stanu technicznego instalacji, tak aby zminimalizować ryzyko zaistnienia awarii. Elektryk powinien być również wzywany na pomoc zawsze, kiedy remontujemy łazienkę albo kuchnię. Chodzi przede wszystkim o fachową ocenę, czy znajdująca się tam instalacja oby na pewno jest bezpieczna dla wnętrza o wyjątkowo wysokiej wilgotności.

Kolejną sytuacją wymagającą kontaktu z bohaterem niniejszego artykułu jest zła kondycja gniazdek i przełączników, objawiająca się ich wysoką temperaturą (są ciepłe lub wręcz gorące w dotyku). Zaniedbanie w tym zakresie może skutkować np. zwarciem i trwałym uszkodzeniem całego systemu, więc nie warto zwlekać. Podobnie zresztą powinniśmy postąpić, kiedy przewód elektryczny albo kabel wydostanie się przez ścianę, ewentualnie pojawią się wyraźne obrysy tych elementów. Brak naszej reakcji może się bowiem skończyć odbarwieniem farby, a nawet przepaleniem przewodu i uszkodzeniem wszystkich podłączonych do instalacji sprzętów.

Dodaj komentarz

sześć + trzy =

Top