Jesteś tutaj
Home > Technika i motoryzacja > Jak samodzielnie wymienić tłumik?

Jak samodzielnie wymienić tłumik?

Mimo że w przypadku większości usterek związanych z samochodem od razu udajemy się do mechanika, to nie zawsze musimy to robić. Jest tak w przypadku wymiany tłumika, która wiąże się praktycznie z odkręceniem jednej śruby. Dlaczego więc płacić za coś, co bez problemu zrobimy sami, jeśli wiemy jak? 

Etapy demontażu i montażu

Tłumik samochodowy znajduje się pod pojazdem. Aby go wyjąć, należy najpierw usunąć zacisk lub opaskę ze śrubą (zwykle jest tylko jedna). Kiedy już to zrobimy, możemy przystąpić do demontażu tłumika z gumowych zacisków. Te ostatnie też warto wymienić, bo mogą już być wyrobione i nie będą dobrze trzymały nowego tłumika.

Kiedy pozbędziemy się już starych części, pora założyć nowe. Kupiony tłumik umieszczamy na miejscu starego i dopasowujemy tak, aby podczas jazdy nie stukał. Następnie przykręcamy go za pomocą opaski, żeby dobrze się trzymał. Musimy pamiętać, że po świeżej wymianie tłumika może okazać się konieczna jego regulacja po kilku pierwszych jazdach. Jednak nie powinno nam to sprawić problemu.

Dodaj komentarz

siedemnaście + osiem =

Top