Jesteś tutaj
Home > Branża budowlana > Kliny dachowe

Kliny dachowe

Okres PRL-u w Polsce to czas, kiedy budowano dużo i szybko. Dlatego też, bardzo często rezygnowano z projektowania wymyślnych konstrukcji domów, czy budynków użyteczności publicznej, zastępując je bryłami o regularnych kształtach. Z tego powodu, w wielu polskich miastach powstawały całe osiedla tzw. kostek, czyli domów o kształcie sześcianu. Charakterystyczną cechą takich budynków jest płaski dach. Niestety, taka konstrukcja choć łatwa w budowie ma swoje wady, a największą z nich jest problem ze skutecznym odprowadzaniem wody. Zalegająca na płaskim dachu woda, może w długim okresie czasu zacząć przesiąkać przez strop, powodując spore zniszczenia. W związku z tym, że przebudowa całego dachu byłaby niezwykle kosztowna, warto poszukać alternatywnego rozwiązania.

Takim rozwiązaniem może być zastosowanie klinów dachowych. Kliny dachowe to specjalnie wyprofilowane kawałki styropianu lub innego materiału, które pomagają wykonać spady na dachu i skutecznie odprowadzić wodę do układu rynien. Najlepiej zastosować je podczas wykonywania termoizolacji dachu. Tego rodzaju prace, warto przeprowadzić z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów takich jak styropapa swisspor na przykład. Styropapa to nic innego jak warstwa styropianu niepalnego, o dobrych wskaźnikach przewodzenia ciepła, która z jednej bądź z dwóch stron pokryta jest papą. Wykorzystując styropapę oraz specjalnie wyprofilowane kliny, również wykonane z tego materiału, można w prosty i szybki sposób wykonać jednocześnie termoizolację dachu oraz system odprowadzania wody deszczowej. Kliny dachowe ze styropapy znakomicie sprawdzają się również do łagodzenia powierzchni styku pomiędzy dachem, a elementami, które z niego wystają, czyli np. kominami. Dzięki zastosowaniu tego nowoczesnego materiału można mieć pewność, że łączenie będzie szczelne oraz trwałe.
Chociaż współcześni architekci, podczas projektowania budynków i dachów starają się uwzględniać konieczność wykonania spadów, w celu skutecznego odprowadzania wody, nadal często znaleźć można budynki, na dachach których zalega woda. Dzięki klinom dachowym, można w szybki i tani sposób odpowiednio wyprofilować dach i pozbyć się tego uciążliwego problemu.

Dodaj komentarz

4 + jeden =

Top